23 Հոկտեմբեր 2017 - 13:11 AMT
Ամերիկաբնակ հայազգի դերասան և բեմական հագուստի նկարիչ Միքայել Շարաֆյանը «Լավագույն դերասան» է ճանաչվել Գլենդեյլի միջազգային կինոփառատոնում: Այդ մասին դերասանը գրել է իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Երբեք չէի մտածի, որ երբևէ կարող եմ «Լավագույն դերասան» ճանաչվել «Հարսնացուն Վեգասից» ֆիլմում գլխավոր դերակատարման համար», -գրել է Շարաֆյանը:
Նա հատուկ երախտագիտություն է հայտնել Գլենդեյլի փառատոնի նախագահ Վելվեթ Ռոդսին, ինչպես նաև Կալիֆորնիայի վեհաժողովի անդամ Լաուրա Ֆրիդմանին:
«Սա իրոք պատմական քայլ է իմ կյանքում և կարիերայում: Դերասանությունն իմ մասնագիտությունը չէ, բայց ես դա անվանում եմ «հագուստի դիզայների մեթոդ»: Հիմա ես գիտեմ, թե ինչ է նշանակում դերասան լինել և ինչի միջով են նրանք անցնում»,-ասել է Շարաֆյանը:

Американский художник покостюмам иактер армянского происхождения Микаэл Шарафян удостоился премии «Актер года» на международном кинофестивале в Глендейле. Об этом сам актер написал на своей странице в Facebook.
«Никогда бы в жизни не мог подумать, что когда-нибудь получу награду «Лучший актер» за главную роль в фильме «Невеста из Вегаса», – написал Шарафян.
Он выразил особую благодарность за награду президенту международного кинофестиваля в Глендейле Вэльвет Родс, а также члену Ассамблеи Калифорнии Лауре Фридман.
«Это по-настоящему исторический момент в моей жизни и карьере.Актерство – не моя профессия, но я называю это «методом дизайнера костюмов». Теперь я знаю, что значит быть актером, и через что они проходят», – отметил Шарафян.