27 Հոկտեմբեր 2017 - 13:28 AMT
Վրաստանում 2018-ին կայանալիք էլեկտրոնային երաժշտության GEM FEST փառատոնը 4 օր կտևի՝ օգոստոսի 9-12-ը: Այդ մասին ասվում է փառատոնի ֆեյսբուքյան էջում:
Վրաստանի կարևորագույն երաժշտական իրադարձություններից մեկը 4-րդ անգամ անընդմեջ կանցնի Անակլիայում: Տոմսերի մասին տեղեկություններ դեռ չկան, հայտնի չէ նաև մասնակից երաժիշտների ցանկը, սակայն կազմակերպիչները խոստանում են առաջիկայում իրազեկել ամեն ինչի մասին:
2017-ին GEM FEST-ը հավակնում էր էլեկտրոնային երաժշտության տևողությամբ ամենաերկար փառատոնը համարվելուն՝ այն գրեթե մեկ ամիս տևեց, հուլիսի 14-ից օգոստոսի 14-ը: Սակայն, 2018-ի պարագայում, հավանաբար, կազմակերպիչները որոշվել են հրաժարվել այդ ձևաչափից:
Առաջին անգամ GEM FEST-ը կազմակերպվել է 2015-ին Անակլիայում: Փառատոնի հիմքում հայտնի ուկրաինական KaZantip-ի նախագիծն է:

Грузинский фестиваль электронной музыки GEM FEST в 2018 году продлится всего 4 дня – с 9 августа по 12-е. Об этом сообщается на странице фестиваля в Facebook.
Одно из главных музыкальных событий в Грузии 4-й год подряд пройдет в Анаклии (регион Самегрело – Земо Сванети). Пока нет информации о билетах и лайн-апе сезона 2018 года, однако организаторы обещают вскоре сообщить обо всем.
В 2017 году GEM FEST претендовал на звание самого длинного по времени проведения фестиваля электорнной музыки: он продлился месяц – с 14 июля по 14 августа. Однако в 2018 году видимо было решено отказаться от этой мысли.
В первый раз фестиваль электронной музыки GEM Fest прошел в Анаклии в 2015 году. В его основу лег популярный украинский проект KaZantip.