6 Նոյեմբեր 2017 - 06:27 AMT
Պարապլաներային առաջին թռիչքը տեղի կունենա նոյեմբերի 11-ին՝ Գորիսի օդանավակայանից։ Թռիչքի մասնակիցները 10-20 րոպե կսավառնեն Տաթևի շրջակա տարածքում՝ բարձունքից վայելելով Որոտանի կիրճի, Տաթևի վանական համալիրի գեղեցկությունը։
Թռիչքների հետ կապված առաջարկներին ու ծառայություններին կարելի է ծանոթանալ «ՏաԹևեր» ճոպանուղու կայքում։
Կազմակերպիչները երաշխավորում են բարձր տրամադրություն ու անմոռանալի ժամանց։
Թռիչքի համար եղանակային անբարենպաստ պայմանների դեպքում թռիչքը կտեղափոխվի այլ վայր կամ այլ օր:
Տեսանյութում ներկայացված են Տաթևում պարապլաներային փորձնական թռիչքները, հայտնում էIDeA հիմնադրամի հանրային կապերի բաժինը:
Հայաստանի Պարապլաներային սպորտի ֆեդերացիային կից գործում է դպրոց: Դպրոցը կա արդեն մոտ 20 տարի: Դպրոց կարող են հաճախել 16 տարին լրացած անձինք: Ուսուցման արժեքը մոտ 250.000-ից 500.000 դրամ է՝ կախված՝ պարապմունքներն անցկացվում են անհատական, թե՝ խմբակային տարբերակով:

6 Ноябрь 2017 - 07:38 AMT
Канатная дорога «Крылья Татева» совместно с клубом Sky Club организуют полеты на парапланах в Татеве. Об этом сообщает пресс-служба фонда IDeA.
Первый парапланерный полет состоится 11 ноября из аэропорта Гориса. Участники получат возможность в течение 10-20 минут парить на высоте птичьего полета над окрестностями Татева и полюбоваться на красоты ущелья реки Воротан и монастырского комплекса Татев.
В случае неблагоприятных погодных условий полеты будут перенесены на другой день либо в другое место.
Канатная дорога «ТаТевер» была построена в 2010 году в рамках программы фонда IDeA «Возрождение Татева». Рекордной является не только протяженность канатной дороги – 5,7 км, но и сроки строительства – 10 месяцев.