10 Նոյեմբեր 2017 - 11:21 AMT
Ամերիկյան Netflix-ը թանկարժեք սերիալ է նկարահանում Ռոմանովների արքայատոհմի կործանման մասին, որը կոչվում է «Վերջին արքաները»:
Ընկերությունը գնել է բազմասերիանոց ֆիլմի նկարահանման իրավունքները Nutopia կինոընկերությունից: Սերիալը 6 էպիզոդ կունենա: Նախատեսվում է հեռարձակումը սկսել 2018-ին, պրեմիերայի հստակ ամսաթիվը դեռ հայտնի չէ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին Deadline պորտալի վրա հղումով:
Ինչպես գրում է պորտալը, սերիալը կմիավորի վավերագրական քրոնիկոնն ու իրադարձությունների շարադրումը: Սերիալը կներկայացնի Ռոմանովների արքայատոհմի անկումն ու Նիկոլայ Երկրորդի և արքայական ընտանիքի մահվան պատմությունը:
Ավելի վաղ Ռուսաստանում մեծ հանրային արձագանք ստացավ «Մաթիլդա» ֆիլմը Նիկոլայ Երկրորդի երիտասարդ տարիների մասին, երբ նա տարված էր բալետի պարուհի Մաթիլդա Քշեսինսկայայով:

Американская компания Netflix снимает дорогостоящий сериал о падении династии Романовых «Последние цари».
Компания купила права на съемки многосерийного фильма у кинокомпании Nutopia. Сериал будет состоять из шести эпизодов. Его выход запланирован на 2018 год, точная данная премьеры не сообщается, пишет РИА Новости со ссылкой на портал Deadline.
Как пишет портал, сериал соединит документальную хронику и реконструкцию событий. В нем будет рассказано о падении династии и гибели Николая II и царской семьи.
Ранее – задолго до выхода в прокат – широкий общественный резонанс вызвал фильм «Матильда» об увлечении наследника российского престола — будущего императора Николая II — балериной Матильдой Кшесинской. Главными сторонами противостояния стали режиссер Алексей Учитель и депутат Госдумы от «Единой России» Наталья Поклонская.