20 Նոյեմբեր 2017 - 08:49 AMT
Նոյեմբերի 20-ին, ժամը 08:59-ին տեղեկություն է ստացվել, որ ՌԴ Կրասնոդար-Արմավիր ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ավտովթար. զոհերի և տուժածների մեջ կան ՀՀ քաղաքացիներ:
Պարզվել է, որ ժամը 04:45-ին Կովկաս դաշնային ավտոճանապարհի 428-րդ կմ-ին բախվել են ՎԱԶ-2107 (վարորդ՝ 1967 թ. ծնված Արթուր Մելիքյան) և LADA Priora մակնիշի (վարորդ՝ 1979 թ. ծնված Վյաչեսլավ Շամպարով) ավտոմեքենաները, հայտնում է ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը:
Վարորդները և LADA Priora մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևոր՝ 1958 թ. ծնված Մայա Շամպարովան տեղում զոհվել են, իսկ ՎԱԶ-2107 մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևոր՝ 1968 թ. ծնված Սոֆիկ Մելիքյանը հոսպիտալացվել է Բակսան քաղաքի ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են կայուն ծանր:

20 ноября, в 08:59 по местному времени, в министерство по чрезвычайным ситуациям Армении поступило сообщение о том, что на автодороге Краснодар-Армавир произошло ДТП, среди погибших и пострадавших есть граждане РА.
Выяснилось, что в 04:45 на 428-м км федеральной трассы Кавказ столкнулись автомобили «ВАЗ 2107» (за рулем находился Артур Меликян 1967 г.р.) и LADA Priora (за рулем находился Вячеслав Шампаров 1979 г.р.). Оба водителя и пассажир второй машины Майя Шампарова (1958 г.р.) погибли на месте.
Пассажир «ВАЗ 2107» Софик Меликян (1968 г.р.) госпитализирована в больницу Баксана. Медики оценивают состояние пострадавшей как стабильно тяжелое.