Բրիտանացի երգիչ և երաժիշտ Ջեյմս Բլանտը 2018-ին առաջին անգամ համերգով հանդես կգա Վրաստանում: Համերգը տեղի կունենա մայիսի 26-ին Թբիլիսիի Միխայիլ Մեսխիի անվան մարզադաշտում Վրաստանի Անկախության օրվան նվիրված երաժշտական փառատոնի շրջանակում:
Ինչպես հայտնում են համերգի կազմակերպիչները, Բլանտը երգեր կկատարի իր վերջին Afterlove ալբոմից:
Վրաստանի Անկախության օրվան նվիրված երաժշտական փառատոնի շրջանակում հանդես կգան նաև հարավաֆրիկյան The Parlotones ինդի-խումբը Յոհանեսբուրգից, վրացական Young Georgian Lolitaz խումբը, ինչպես նաև Loudspeakers ռոք խումբը:
Փառատոնի տոմսերի վաճառքը մեկնարկել է դեկտեմբերի 1-ին: Տոմսերի արժեքը սկսվում է 120 լարիից՝ մոտ 43 դոլար:
Բրիտանացի երգիչ, երաժիշտ և երգերի տեքստերի հեղինակ Ջեյմս Բլանտը ծնվել է 1974-ի փետրվարի 22-ին բրիտանացի գնդապետ Չարլզ Բլանտի և նրա կնոջ Ջեյնի ընտանիքում: 2003-ին Բլանտը մեկնել է Կալիֆորնիա՝ ձայնագրելու իր առաջին ալբոմը Թոմ Ռոթրոքի հետ, որը Էլթոն Ջոնի պրոդյուսերն է: 2017-ի մարտին երգիչը թողարկել է իր 5-րդ The Afterlove ալբոմը:

4 Декабрь 2017 - 09:35 AMT
Концерт состоится 26 мая на тбилисском стадионе имени Михаила Месхи в рамках музыкального фестиваля, посвященного Дню независимости Грузии. Как сообщают организаторы концерта, Блант исполнит песни из своего последнего альбома Afterlove.
Вместе с британцем на фестивале «День независимости» в Тбилиси выступит также южноафриканская инди-рок группа The Parlotones из Йоханнесбурга, грузинскаяинди-рок группа Young Georgian Lolitaz, а также рок-коллектив Loudspeakers.
Билеты на фестиваль поступили в продажу с 1 декабря, стоимость билетов начинается от 120 лари (около 43 долларов).
Британский певец, музыкант и автор текстов песен Джеймс Блантродился 22 февраля 1974в семье потомственного военного, британского полковника Чарльза Бланта и его жены Джейн. В 2003 году Блант отправился в Калифорнию записывать свой первый альбом вместе с Томом Ротроком, продюсером Элтона Джона.
В 2007 году в финале фильма «P.S. Я люблю тебя» использована композиция Same Mistake. В мае 2013 года закончил запись 4-го студийного альбома, продюсером которого выступил Том Ротрок, работавший с ним над первыми двумя пластинками — Back to Bedlam и All the Lost Souls. 27 марта певец выпустил 5-й альбом The Afterlove.