Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը «Մատչ ՏՎ»-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը շատ ավելին է անում Հայաստանի համար, քան ինքը:
«Կարծում եմ, Հայաստանի գլխավոր դեսպանն Ազնավուրն է: Այն, ինչ նա է անում Հայաստանի համար, շատ ավելին է իմ արածից: Կան մարդիկ, որոնք չեն հետաքրքրվում ֆուտբոլով, այլ հետաքրքրվում են մշակույթով, նրանց ավելի հոգեհարազատ է Ազնավուրը»,-ասել է ֆուտբոլիստը:
Մխիթարյանը նաև իր ապագայի տեսլականն է ներկայացրել. «Ինձ համար գլխավորը որքան հնարավոր է շատ տիտղոսներ նվաճելն է ֆուտբոլում, քանի որ կարիերայի ավարտին հիշելու են, թե դու ինչի ես հասել, որ մրցաշարերում ես հաղթել: Եթե կարողանաս անուն հանել, այն հետո կաշխատի քեզ համար: Ես աշխատում եմ խաղալ անունիս համար, որպեսզի մարդիկ ինձ հիշեն և միայն լավը ասեն: Գլխավո՞ր նվաճումն ինձ համար: Չեմպիոնների լիգա: Իսկ եթե խոսելու լինենք հավաքականի մասին, ցանկալի կլիներ մասնակցել Եվրոպայի կամ աշխարհի առաջնությանը»:
Դեկտեմբերի 5-ին «Մատչ ՏՎ»-ն փաստագրական ֆիլմ է հեռարձակել եվրոպական ֆուտբոլիս աստղ, ինչպես ասվում է ֆիլմում, Հենրիխ Մխիթարյանի մասին: Ֆիլմի հեղինակներ Միխայիլ Մոսակովսկին և Նոբել Առուստամյանը հյուրընկալվել են Հենրիխին, 2 օր անցկացրել նրա հետ և ներկա գտնվել ՄՅՈւ- «Տոտենհեմ» խաղին: «ՄԱՏՉ ՏՎ»-ի գլխավոր պրոդյուսեր Թինա Կանդելակին ասել է. «Հենրիխն արդեն լեգենդ է և մենք ցանկանում ենք պատմել նրա պատմությունը»:

Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян и интервью «Матч ТВ» отметил, что легендарный французский шансконье армянского происхождения Шарль Азнавур делает для Армении намного больше, чем он.
«Я думаю, самый главный посол Армении Шарль Азнавур. То, что он делает для Армении – намного больше, чем делаю я. Есть люди, которые не интересуются футболом, а интересуются культурой, и им ближе Азнавур»,- заявил футболист.
Мхитарян также поделился своими планами на будущее и мыслями: «Для меня самое главное выиграть как можно больше титулов, потому что в конце футбольной карьеры будут вспоминать о том, что ты выиграл. Если сделаешь себе имя, оно потом будет работать на тебя. Я стараюсь играть на благо своего имени, чтобы люди вспоминали обо мне и говорили только хорошее. Самый главный трофей для меня? Лига чемпионов. А если говорить о сборной, хотелось бы сыграть на чемпионате Европы или мира».
5 декабря на телеканале «Матч ТВ» вышел документальный фильм о полузащитнике сборной Армении и «Манчестер Юнайтед», звезде европейского футбола – Генрихе Мхитаряне.Михаил Моссаковский и Нобель Арустамян слетали в гости к футболисту, чтобы узнать, как живет и играет в Англии звезда футбола. Вместе с Мхитаряном российские журналисты провели два дня и сходили на матч «Манчестер Юнайтед» – «Тоттенхэм».