9 Դեկտեմբեր 2017 - 08:56 AMT
Մոսկվայում տեղի է ունեցել BBT (Buying Business Travel) Russia & CIS Award միջազգային մրցանակի հանձնման արարողությունը, որը շնորհվում է գործարար զբոսաշրջության ոլորտում զգալի հաջողությունների համար:
Մրցույթում Հայաստանը ներկայացված էր «ОК Հայաստան» զբոսաշրջային նախագծով, ասվում է Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում հրապարակված հաղորդագրության մեջ:
Պրոֆեսիոնալ ժյուրիի քվեարկության արդյունքում, Հայաստանը հաղթող է ճանաչվել 2017-ի Լավագույն արտասահմանյան MICE ուղղություն անվանակարգում: Հայաստանի հետ անվանակարգում պայքարում էին Վրաստանը, Իտալիան, Ֆրանսիան և ԱՄԷ-ն:
Buying Business Travel ամսագիրն ավելի քան 20 տարի պրոֆեսիոնալ մրցույթ է անցկացնում MICE-գործակալությունների, ավիաընկերությունների, հյուրանոցների, վճարային համակարգերի, ինտերնետ ծառայությունների և շուկայի այլ մասնակիցների միջև: Այդ տարիներին BBT Awards մրցանակն ամենահեղինակավորներից է դարձել:

Армения признана лучшим направлением года для бизнес-туризма из России. Об этом сообщает пресс-служба посольства Армении в России.
7 декабря в Москве состоялась церемония вручения BBT (Buying Business Travel) Russia & CIS Award – международной премии за выдающиеся достижения в сфере делового туризма. Армения в престижном международном конкурсе была представлена проектом «ОК Армения» при содействии посольства Армении в России.
По итогам голосования профессионального жюри, Армения была признана «Лучшим зарубежным MICE направлением» 2017 года. В этой номинации, кроме Армении, были представлены Грузия, Италия, Франция и ОАЭ.
Более 20 лет журнал Buying Business Travel проводит профессиональный конкурс среди ТМС, MICE-агентств, авиакомпаний, отелей, платежных систем, интернет-сервисов и других участников рынка. За эти годы награда BBT Awards зарекомендовала себя как самый престижный знак отличия, своего рода «Оскар» в сфере делового туризма.