27 Դեկտեմբեր 2017 - 06:23 AMT
Ռուսաստանում արձանագրված տնտեսական դրական միտումները դրականորեն են ազդել նաև Հայաստանի ընդհանուր տնտեսական վիճակի վրա։ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, այս մասին Մոսկվայում ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Նախագահ Սարգսյանը ԱՊՀ մասնակից պետությունների գործընկերների հետ միասին շնորհակալություն է հայտնել հյուրընկալող երկրի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ԱՊՀ-ում Ռուսաստանի ակտիվ նախագահության, ինչպես նաև մոսկովյան ոչ պաշտոնական հանդիպումը կազմակերպելու համար: Այն, ըստ Սերժ Սարգսյանի, լավ առիթ է ընդգծելու Ռուսաստանի կայունացնող և միավորող դերը:
Սերժ Սարգսյանը հաջողություններ և ակտիվ աշխատանք է մաղթել նաև ԱՊՀ-ում 2018 թվականին նախագահությունը ստանձնող երկրի` Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնին:

27 Декабрь 2017 - 06:59 AMT
Зарегистрированные в 2017 году в России позитивные экономические тенденции положительно сказались на общей экономической ситуации в Армении. Об этом заявил 26 декабря находящийся с рабочим визитом в РФ президент Армении Серж Саргсян в Москве на неформальной встрече глав стран – участниц СНГ.
Саргсян вместе с коллегами из стран-участниц СНГ поблагодарил президента принимающей страны – Владимира Путина – за активное председательство в СНГ в 2017 году, а также за организацию неформальной встречи глав государств СНГ.
По словам президента РА, это хороший повод подчеркнуть стабилизирующую и объединяющую роль РФ.
Саргсян пожелал успехов и активной работы и президенту принимающей председательство в СНГ в 2018 году страны – Таджикистана – Эмомали Рахмону.