Variety-ի փորձագետները հրապարակել են 2017-ի ամենաթերագնահատված ֆիլմերի ցանկը, որոնք չեն դարձել վարձույթի առաջատարներ, չնայած կինոքննադատների բարձր գնահատականներին:
Առաջինը ցանկում Յորգոս Լանտիմոսի «Սուրբ եղնիկի սպանությունը» ֆիլմն է Նիքոլ Քիդմանի և Քոլին Ֆարելի մասնակցությամբ: Մայիսին, երբ ֆիլմը ներկայացվեց Կաննի կինոփառատոնում, կանխատեսումներ եղան, որ այն կառաջադրվի Օսկարի և նույնիսկ համեմատում էին Սթենլի Կուբրիկի ֆիլմերի հետ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Սակայն, դիստրիբյուտորը բազում այլ նախագծեր ուներ և ֆիլմը պատշաճ ուշադրության չարժանացավ:
Աննկատ մնաց նաև «Կորուսյալ քաղաք Z» ֆիլմը Չարլի Հաննեմի, Ռոբերտ Պատիսոնի և Սիեննա Միլլերի մասնակցությամբ, որը պատմում է դեպի Ամազոնի ջունգլիներ խորհրդավոր գիտարշավի մասին: Եռյակը եզրափակում է «Սեռերի պատերազմը» Ուիմբլդոնի չեմպիոն Բոբբի Ռիգսի և թենիսիստուհի Բիլլի Ջին Քինգի միջև, որի դերում նկարահանվել է Էմմա Սթոունը:
Ընդհանուր առմամբ ցանկում 13 ֆիլմ կա, այդ թվում «Ավելի ուժեղ», «Մադբաունդ» ֆերման», «Փաթթի Քեյքս», «Լողափնյա առնետները», «120 հարված րոպեում», «Ուրվականի պատմությունը», «Անձնական գնորդը», «Լավ ժամանակը», «Նրանց աստղային ժամը» կինոժապավենները և այլն:

Эксперты журнала Variety назвали самые недооцененные фильмы 2017 года, которые не стали лидерами проката, несмотря на высокие оценки кинокритиков.
Так, в список попала картина Йоргоса Лантимоса «Убийство священного оленя» c Николь Кидман и Колином Фарреллом. После того, как премьера фильма состоялась на Каннском фестивале в мае, ему прочили номинацию на Оскар и даже сравнивали с работами Стэнли Кубрика. Однако у дистрибьютора оказалось много других проектов, поэтому лента не получила должного внимания, пишет РИА Новости.
Незамеченным остался и «Затерянный город Z» с Чарли Ханнэмом, Робертом Паттинсоном и Сиенной Миллер о загадочной экспедиции в джунгли Амазонки. Замыкает тройку «Битва полов» с историей соперничества между чемпионом Уимблдона Бобби Риггсом и теннисисткой Билли Джин Кинг, которую сыграла Эмма Стоун.
Всего список насчитывает 13 картин, в числе которых оказались фильмы «Сильнее», «Ферма «Мадбаунд», «Патти Кейкс», «Пляжные крысы», «120 ударов в минуту», «История призрака», «Персональный покупатель», «Хорошее время», «Их звездный час» и «На пределе».