Հունվարի 12-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Հունվարի 12-ի գիշերը, 14-ի ցերեկը, 15-16-ը շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ, առանձին վայրերում քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է, տեղեկացնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը:
Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը, իսկ կցորդիչով ավտոմեքենաների համար՝ Մ-4 ավտոճանապարհի Ոսկեպար-Կիրանց հատվածը:
Սիսիան-Գորիս ավտոճանապարհին տեղ-տեղ մերկասառույց է:
Արարատի մարզի ողջ տարածքում մառախուղ է:
Նախարարությունը բոլոր վարորդներին հորդորում է մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։ Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:

12 Январь 2018 - 06:39 AMT
12 января по положению на 10:00 часов в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги. Об этом сообщает пресс-служба МЧС.
В Армении ночью 12-го, днем 14-го, 15-16 января в большинстве регионов ожидаются осадки, в отдельных местах ожидается усиление ветра до 15-20 м/с. Днем 12-го, 13-го, ночью 14 о января жидается погода без осадков.
Закрыт Варденяцский перевал. Труднопроходимы автодороги Сотк-Карвачар и Воскепар-Киранц (для автомобилей с прицепом).
На автодороге Сисиан-Горис местами наблюдается гололедица.
Согласно полученным данным из ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия и департамента ЧС МВД Грузии автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов автомобилей.