Նիդերլանդների Վինսենթ Վան Գոգի թանգարանը հայտարարել է, որ նկարչի հավաքածուն համալրվել է ևս 2 նախկինում անհայտ կտավով, որոնք թվագրված են 1886թ.:
Թանգարանի աշխատակիցներն ուսումնասիրել են «Մոնմարտր բլուրն ու քարհանքը» և պարզել են, որ այն պատկանում է Վան Գոգի վրձնին: Դրա շնորհիվ ևս մեկ կտավ՝ «Մոնմարտր բլուրը», որը նախկինում հրաժարվել էին դասել նրա գործերի հավաքածուին, նույնպես հայտարարվեց Վան Գոգի գործ, գրում է Lenta.ru-ն:
2017-ի սեպտեմբերին շոտլանդական Փոլլոկի տուն-թանգարանի հավաքածուում հայտնաբերվեց ֆլամանդացի հանրահայտ նկարիչ Ռուբենսի կտավը, որը 400 տարի կորած էր համարվում: Հուլիսին հայտնի դարձավ, որ ամերիկացի ռոք երաժիշտ Էլիս Կուպերը հայտնաբերեց Էնդի Ուորհոլլի «Փոքրիկ էլեկտրական աթոռ» կտավը:

17 Январь 2018 - 07:17 AMT
Нидерландский Музей Винсента Ван Гога заявил, что коллекция художника пополнилась двумя ранее неизвестными работами, датированными 1886 годом.
Сотрудники музея исследовали одну из картин, «Холм Монмартр с каменоломней», и установили, что она принадлежит кисти Ван Гога. Благодаря этому еще одно похожее полотно, «Холм Монмартр», которое ранее отказались причислить к коллекции художника, также объявлено работой Ван Гога, пишет Lenta.ru.
В сентябре 2017-го в коллекции шотландского дома-музея Поллока обнаружили полотно фламандского художника Питера Пауля Рубенса, считавшееся утерянным на протяжении 400 лет. В июле сообщалось, что американский рок-музыкант Элис Купер нашел в кладовке полотно «Маленький электрический стул» художника Энди Уорхола.