ՀՀ քաղաքացու անձնագիր ունեցող ամենատարեց անձը Ֆարանգ Բաղդասարյանն է, նա 117 տարեկան է։ Նա ծնվել է 1901 թվականին Իրանում:
Ըստ «Երկիր Մեդիա» հեռուստաալիքի, Բաղդասարյանն այժմ բնակվում է Արարատի մարզի Նոր Կյանք գյուղում: Նրա ծննդյան ամիսն ու ամսաթիվն անհայտ են: Բաղդասարյանի հարսներից մեկը 80 տարեկան է:
ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետ Մնացական Բիչախչյանը իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է, որ Հայաստանում 20 ամենատարեց անձանցից ոչ մեկը ծերանոցում չի բնակվում։
Եթե հաջողվի պարզել Բաղդասարյանի ծննդյան ամիսն ու ամսաթիվը, նա կարող է համարվել մոլորակի ամենատարեց մարդը: Այս պահի դրությամբ այդպիսին է համարվում իսպանացի Ֆրանցիսկո Նունյես Օլիվերան, որը դեկտեմբերի 14-ին նշեց իր 113-րդ տարեդարձը:

Самый старый обладатель паспорта Республики Армения – Фаранг Багдасарян, родившаяся в 1901 году в Иране.
По сообщению телеканала «Еркир Медиа», Багдасарян ныне проживает в деревне Нор Кянк Араратской области республики. Точные месяц и дата рождения долгожительницы неизвестны. Одной из невесток Багдасарян – 80 лет.
Начальник паспортно-визового управления Полиции РА Мнацакан Бичахчян, комментируя информацию на своей странице в Facebook, сообщил, что ни один из 20 старейших жителей Армении не живет в доме престарелых.
Если удастся определить дату и месяц рождения Багдасарян, она получит статус старейшего жителя планеты.
На данный момент таковым считается житель испанец Франциско Нуньес Оливера, отметивший 14 декабря 113-летие.