29 Հունվար 2018 - 13:27 AMT
Արևելյան Եվրոպայում մեծ ճանաչում ունեցող երաժիշտ և կոմպոզիտոր Գորան Բրեգովիչը համերգով հանդես կգա Հայաստանում:
Հայտնի երաժշտի համերգը տեղի կունենա ապրիլի 16-ին Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Տոմսերն արդեն վաճառվում են:
Տոմսերի գինը 3000-30.000 դրամ է:
Համերգի կազմակերպիչներն են Mezzo Production-ը և ՀՀ մշակույթի նախարարությունը:
Բրեգովիչն առաջին անգամ համերգ է տվել Հայաստանում 2010-ին «Երևանյան հեռանկարներ» երաժշտական փառատոնի շրջանակում: Ծրագիրը կոչվում էր «Ալկոհոլ»: 2012-ին նա համերգ է տվել Երևանում իր «Հարսանիքների և թաղումների նվագախմբի» հետ:
Գորան Բրեգովիչը հայտնի երաժիշտ է և երգահան։ Հանդիսանում է Էմիր Կուստուրիցայի գրեթե բոլոր հանրահայտ ֆիլմերի երաժշտության հեղինակը, որոնց թվում են «Սև կատու, սպիտակ կատու», «Գնչուների ժամանակը», «Արիզոնյան երազանք», «Անդերգրաունդ» ֆիլմերը։

29 Январь 2018 - 13:15 AMT
Широко известный в странах восточной Европы музыкант и композитор Горан Брегович выступит с концертом в Армении.
Концерт знаменитого артиста состоится 16 апреля в ереванском Спортивно-концертном комплексе им. К. Демирчяна.
Билеты на концерт уже в продаже. Организатором мероприятия являются компания Mezzo Production и Минкульт РА.
Впервые Брегович выступил в Армении в 2010 году с программой «Алкоголь» в рамках музыкального фестиваля «Ереванские перспективы». В 2012 году он дал концерт в Ереване вместе со своим «Свадебно-похоронным оркестром».
Брегович -музыкант и композитор, широко известный в странах восточной Европы по рок-группе Bijelo Dugme, а также во всем мире как автор музыки к фильмам, среди которых несколько фильмов Эмира Кустурицы.Считает себя югославом, аргументируя это тем, что его отец хорватского происхождения (католик), мать — сербского (православная), а жена — боснийка (мусульманка).