31 Հունվար 2018 - 11:40 AMT
Հայկական ծագում ունեցող ֆրանսիացի պրոդյուսեր Ալեքսիս Դուլգերյանը«Փոքրիկ ֆերմերը» (Petit Paysan) ֆիլմի համար նոմինացվել է Ֆրանսիայի ազգային «Սեզար» կինոմրցանակի «Լավագույն ֆիլմ» անվանակարգում:
«Արյունոտ կաթ» ֆիլմում միայնակ ֆերմերն անում է ամեն ինչ՝ իր կովերին համաճարակից փրկելու համար: Ֆիլմի ռեժիսորն է Հուբերտ Շարուելը:
Կինոարվեստի և կինոտեխնիկայի ակադեմիայի նախագահ Ալեն Թերզյանը ներկայացրել է նաև մրցանակաբաշխության մյուս անվանակարգերում առաջադրվածների ցանկը: Իսպանացի դերասանուհի Պենելոպե Կրուզը կստանա պատվո մրցանակ ակադեմիայի կողմից:

Фильм «Кровавое молоко» (Bloody Milk) французского продюсера армянского происхождения Алексиса Дулгеряна выдвинули на высшую кинематографическую награду Франции — премию «Сезар». Об этом сообщила Академия искусств и технологий кинематографа.
Картина представлена в номинации «Лучший фильм». В фильме «Кровавое молоко» одинокий фермер делает все, чтобы спасти своих коров от угрозы эпидемии, которая может их уничтожить. Режиссер фильма – Хуберт Шаруэл, кто так же представлен в этой номинации.
43-я церемония награждения пройдет 2 марта в Париже.Премия была учреждена в 1976 году первым президентом Французской киноакадемии Жоржем Кравенном. Он назвал ее в честь своего друга, скульптора Сезара Бальдачини, который изготовлял призы-статуэтки.