21 Փետրվար 2018 - 08:02 AMT
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար, Ֆրանկոֆոնիայի նախարարական համաժողովի նախագահ Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով փետրվարի 22-24-ը Հայաստան կայցելի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպությունում նախագահող Մադագասկարի արտաքին գործերի նախարար Անրի Ռաբարի-Նձական։
Մադագասկարի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարին կընդունի Հանրապետության նախագահը, հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Անրի Ռաբարի-Նձական կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանին:
Փետրվարի 23-ին նախատեսված են Հայաստանի և Մադագասկարի արտգործախարարների բանակցությունները, որոնց արդյունքում նախարարները հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով։

По приглашению министра иностранных дел Армении, председателя Министерской конференции Франкофонии Эдварда Налбандяна 22-24 февраля Ереван посетит председательствующий в Международной организации Франкофонии министр иностранных дел Мадагаскара Анри Рабари-Ндзака. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Главу внешнеполитического ведомства Мадагаскара примет президент Армении Серж Саргсян. Анри Рабари-Ндзака встретится также с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном.
А 23 февраля намечены переговоры глав МИД Армении и Мадагаскара, по итогам которых министры выступят с совместной пресс-конференцией.