26 Փետրվար 2018 - 11:55 AMT
Փետրվարի 27-28-ը Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կայցելի Ժնև՝ մասնակցելու Միավորված ազգերի կազմակերպության Մարդու իրավունքների խորհրդի 37-րդ նստաշրջանին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Էդվարդ Նալբանդյանը նաև ելույթ կունենա ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների խորհրդում:
Փետրվարի 21-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը աշխատանքային այցով գտնվում էր Բրյուսելում։ Այցելության շրջանակում նա ելույթ է ունեցել Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի լիագումար նիստում։
Բրյուսելում Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպել էր նաև Եվրոպական Միության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ֆեդերիկա Մոգերինիի հետ։

Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 27-28 февраля посетит Женеву для участия в 37-й сессии Совета по правам человека ООН. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Налбандян выступит с речью на 37-й сессии Совета по правам человека.
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 21 февраля посетил с рабочим визитом Брюссель. В рамках визита он выступил на пленарном заседании комиссии по внешним отношениям Европейского парламента.
В Брюсселе глава МИД Армении встретился с Верховным представителем Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности, замглавы Еврокомиссии Федерикой Могерини.