13 Ապրիլ 2018 - 06:38 AMT
Ապրիլի 12-ին Տավուշի մարզի Բաղանիս համայնքի մոտ հայկական քաղաքացիական բեռնատարի վրա կրակ են բացել ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումները։ Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Մեքենան վնասվել է, սակայն վարորդը բարեբախտաբար չի տուժել։
«Հայկական ստորաբաժանումների պատասխան կրակից հետո հակառակորդը լռել է»,-ասվում է գրառման մեջ։
Ապրիլի 7-ին և ապրիլի 7-8-ի գիշերը Նախիջևանյան հատվածում ադրբեջանական զինված ուժերը մի քանի անգամ խախտել են հրադադարի ռեժիմը և կրակ արձակել հայկական զինված ուժերի ուղղությամբ՝ հիմնականում հրաձգային զենքերից: ՀՀ զինված ուժերը պատասխան գործողություններով լռեցրել են հակառակորդին։ ՀՀ ՊՆ կոչ էր անում ադրբեջանական զինված ուժերին զերծ մնալ հետագա սադրանքներից և զգուշացրել, որ ոչ մի քայլ անպատասխան չի մնա։

Азербайджанские ВС 12 апреля обстреляли гражданский грузовик в приграничной области на северо-востоке Армении. Об этом сообщил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на свой странице в Facebook.
Он отметил, что инцидент произошел около полуночи близ общины Баганис в Тавушской области.
«Машина была повреждена, однако водитель, к счастью, не пострадал. После ответных действий армянских подразделений противник прекратил огонь», – сообщил он.
7 апреля и в ночь на 8 апреля азербайджанские ВС на Нахиджеванском участке несколько раз нарушили режим прекращения огня и открыли огонь по армянским ВС, в основном, из стрелкового оружия. ВС Армении ответными действиями заставили противника замолчать.