Ապրիլի 13-ին, ժամը 19:12-ին ՌԴ-ում ՀՀ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ներկայացուցչից տեղեկություն է ստացվել, որ ՌԴ Ուֆա քաղաքի Բելսկայա 25 հասցեում՝ դիտահորում աշխատանքներ իրականացնելիս մահացել են ՀՀ քաղաքացիներ:
Ժամը 19:31-ին կապ է հաստատվել ՌԴ Բաշկորտոստանի Ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի օպերատիվ հերթապահի հետ, որը հաղորդել է, որ տեղական ժամանակով ժամը 12:18-ին դիտահորում աշխատանքներ կատարելիս մահացել են ՀՀ քաղաքացիներ՝ Կամո Գերասիմի Պետրոսյանը (1983թ.), Մերուժան Սերգեյի Աֆանիկովը (1962 թ.), Սուրիկ Ժորայի Աֆանիկովը (1981թ.), Ռոբերտ Գուրգենի Հակոբյանը (1962 թ.) և Ռաֆիկ Գագիկի Գրիգորյանը (1989 թ., ՌԴ քաղաքացի), իսկ Ռուստամ Ռոբերտի Մելքոնյանը (1973 թ.) հոսպիտալացվել է Ուֆայի քաղաքային հիվանդանոց, հայտնում է ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը:
Բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության:
Ըստ նախնական տվյալների, մարդիկ մահացել են գազով թունավորման հետևանքով:
«Դիտահորը գտնվել է ռեստորանի տարածքում: Ենթադրվում է, որ ռեստորանի աշխատակիցն աշխատանքներ է կատարել օբյեկտի տարածքում և պատահաբար ընկել է դիտահորը, որը կոյուղու համակարգի մաս է: Համալիրի մյուս աշխատակիցները փորձել են օգնել նրան և իջել են հորը: Դիտահորում կարող էր գազի կուտակում լինել, որից մարդիկ կորցրել են գիտակցությունը: Փրկել հաջողվել է միայն մեկին: 5-ին օգնել չի հաջողվել, նրանք տեղում մահացել են»,-հայտնել է Ուֆայի քաղաքապետի մամուլի ծառայությունը:

13 апреля в 19:12 от оперативного дежурного «ЦУКС ГУ МЧС России по Республике Башкортостан» была получена информация о том, что в российском городе Уфа во время работы в люке погибли граждане Армении.
Выяснилось, что во время работы в люке скончались граждане РА Петросян Камо Герасимович (1983 г.), Афаников Меружан Сергеевич (1962 г.), Сурик Жораевич Афаников (1981 г.), Акопян Роберт Гургенович (1962 г.), Григорян Рафик Гагикович (1989 г., гражданин РФ), а Мелконян Рустам Робертович (1973 г.) госпитализирован в городскую больницу Уфы. Врачи оценили состояние пострадавшего как средней тяжести.
Все они были сотрудниками одного из уфимских ресторанов.
По данным мэрии Уфы, сотрудник ресторана производил работы на территории объекта и случайно упал в колодец, который является частью канализационной системы. Другие сотрудники комплекса попытались ему помочь и спустились в колодец.По предварительной версии, они погибли из-за отравления газом.