16 Ապրիլ 2018 - 12:09 AMT
Բաղրամյան պողոտայում ցուցարարների և ոստիկանության միջև տեղի ունեցած բախման հետևանքով քաղաքացիներ են տուժել։ Տուժել է նաև «Քաղաքացիական կուսակցության» անդամ և «Իմ քայլը» նախաձեռնության հեղինակՆիկոլ Փաշինյանը։ Վերջինս տեղափոխվել է «Նաիրի» բժշկական կենտրոն: Այ մադին հայտարարել է ԵԼՔ-ի մամուլի խոսնակ Տիգրան Ավինյանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Նիկոլ Փաշինյանն ինձ հետ էր, պատնեշը ճեղքելիս ընկել է փշալարի վրա։ Վերջին տեղեկության համաձայն նրան տեղափոխեցին Նաիրի բժշկական կենտրոն», – հաղորդել է Տիգրան Ավինյանը։
Նա տեղեկացրել է նաև, որ Երևանի ավագանու ԵԼՔ խմբակցության անդամ Ալեն Սիմոնյանը ևս վիրավոր է։
«Ալեն Սիմոնյանն էլ է վիրավորվել։ Թեթև վնասվածքներ էլ ես ունեմ։ Հիմնականում վնասվածքը փշալարերից է եղել, հնարավոր է նաև բախման պահին վահաններից էլ վնասվածքներ լինեն», – ասել է նա։
«Քաղաքացիական կուսակցության» «Իմ քայլը» նախաձեռնության անդամները Ֆրանսիական հրապարակից շարժվել են դեպի Ազգային ժողովի շենք: Ոստիկանները երկաթյա արգելապատնեշներ են տեղադրել Բաղրամյան պողոտայի սկզբում, պատնեշ կազմել:Նիկոլ Փաշինյանը փորձել է ձեռքերով հեռացնել փշալարերը: Ոստիկանությունը գազ է կիրառել:

16 Апрель 2018 - 12:31 AMT
Во время столкновения между демонстрантами и полицией на проспекте Баграмяна Пашинян был ранен колючей проволокой и госпитализирован в медцентр «Наири». Об этом заявил пресс-секретарь фракции «Елк» Тигран Авинян, пишет Aysor.am.
По его словам, ранен также участник протестного движения Ален Симонян, он доставлен в больницу Масива.
Пашинян получил раны в области рук и лица. Об этом Радио «Азатутюн» сообщила его супруга Анна Акопян. После получения первой медпомощи в больнице Пашинян планирует вернуться на Баграмяна, где его ждут участники Акции.
Утром 16 апреля в Ереване с новой силой начались акции протеста против премьерства бывшего президента Армении Сержа Саргсяна.К 13:30 по местному времени активисты инициативы «Мой шаг» вернулись на площадь Франции. Лидер «Гражданского договора», руководитель парламентской фракции оппозиционного блока «Елк» Никол Пашинян призвал демонстрантов направилиться в сторону проспекта Баграмяна, к зданию НС.