Հայաստանի վարչապետ Սերժ Սարգսյանը հրաժարվել է կառավարության որոշմամբ իրեն հատկացված առանձնատնից։ Այս մասին հայտնում է Aysor.am-ը:
«Հիմա հանրապետության երրորդ նախագահի բնակարանի խնդիրը լուծելու ժամանակը չէ։ Շնորհակալություն կառավարության հարգելի անդամներ, բայց այդ հարցին կարող եք անդրադառնալ, երբ այս բազկաթոռին նստած կլինի ուրիշ վարչապետ», – կառավարության նիստում հայտարարել է Սերժ Սարգսյանը:
Ավելի վաղ, կառավարությունը որոշել էր Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ենթակայության «Կոնդի առանձնատների տնտեսություն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության հաշվեկշռում ամրացված՝ 6-րդ մասնաշենքի մեջ մտնող շենքը և շինությունները՝ սպասարկման տարածքով՝ (1.5365 հա) հետ վերցնել և սեփականության իրավունքով անհատույց տրամադրել Հայաստանի Հանրապետության պաշտոնաթող նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ որպես բնակարան:

19 April 2018 - 14:48 AMT
Премьер-министр Армении Серж Саргсян отказался от права собственности на особняк, предоставленный ему решением правительства РА. Об этом сообщает Aysor.am.
«Сейчас не время решать квартирный вопрос третьего президента республики.Спасибо, уважаемые члены правительства, но вы можете обратиться к этому вопросу, когда в этом кресле будет сидеть другой премьер-министр», -заявил на заседании правительства Армении 19 апреля Саргсян.
Ранее правительство Армении одобрило проект решения о предоставлении предусмотренных законом гарантий 3-му президенту РА Сержу Саргсяну после прекращения исполнения полномочий. Принимая за основу ч.9 ст.9 Закона РА «О социальных гарантиях, обслуживании и обеспечении деятельности лиц, занимавших государственные должности», было решено передать здание и сооружения с обслуживающей территорией (1,5365 га) 6-го корпуса, находящегося на балансе ГНКО «Хозяйство частных домов Конда», безвозмездно с правом собственности отставному президенту Сержу Саркисяну в качестве жилья.