Հանրապետության հրապարակում ժամը 19:00-ին ևս սպասվում է հանրահավաք:
13։24 Ի դեպ, Ազատության պողոտայում հասարակական տրանսպորտ հանդիսացող ավտոբուսի վարորդը հրաժարվել է տեղափոխել բերման ենթարկվածներին ոստիկանական բաժանմունքներ
13։23 Ակտիվիստ Աշոտ Խաչատրյանը հայտնել է Facebook-ում, որ ոստիկանները շրջափակել են ակտիվիստ Հայկ Բարսեղյանի մեքենան ու էվակուատորի են սպասում։
13։16 Ոստիկանները կրկին մի խումբ քաղաքացիների բերման ենթարկեցին Կորյուն փողոցից։
12:58 Ոստիկանները մի խումբ ցուցարարների բերման ենթարկելուց հետո լքեցին տարածքը, իսկ մնացած երիտասարդներին հաջողվեց կրկին փակել Տերյան-Կորյուն խաչմերուկի երթևեկությունը:
12:55 Ցուցարարներին բերման են ենթարկում Տերյան-Կորյուն խաչմերուկից: Մոտ 10-15 քաղաքացու են բռնել ոստիկանները՝ հանելով նրանց «Ցիտադել» բիզնես կենտրոնի շենքից:
12:40 Ցուցարարների մի մասը հասել է Աշակունյաց պողոտա, մի մասը կաթվածահար է արել Սարյան փողոցի երթևեկությունը:
12:32 Ցուցարարներն իրենց միանալու կոչերով հասել են Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտ:
12:27 Ցուցարարները փակել են Երևան-Գյումրի մայրուղին: Մինչ այդ Երևանում ցուցարարները քայլերթ են իրականացնում Մաշոտոցի պողոտայով:
12:08Ազատության պողոտայից ցուցարարներին բերման են ենթարկվում, նստեցնում հանրային տրանսպորտի երթուղիներից մեկը սպասարկող ավտոբուսը:
12:07 Ոստիկանները արգելափակել են Կիևյան կամուրջը:
12:02 ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը PanARMENIAN.Net – ին հայտնեց, որ 11:30 ի դրությամբ բերման ենթարկվածների թիվը հասել է 65-ի:
11:47 «Ազատություն» ռադիոկայանի փոխանցմամբ, ակտիվիստ Դավիթ Սանասարյանը բաց է թողնվել: Նա առավոտյան բերման էր ենթարկվել:
11:28 «Առինջ մոլի» աշխատակիցները գործադուլ են անում: Այստեղ մասնագիտական գործունեություն իրականացնող լրագրող Տիրայր Մուրդայանին բերման են ենթարկել:
11:15 Քաղաքացիական հագուստով անձինք տարել են «Աշոտին» դիմած (տես՝ Բաղրամյան պողոտայում պայմանական ոստիկանի հետ ցուցարարներից մեկի ունեցած մենախոսությունը՝ խմբ) հայտնի ցուցրարին:
11:14 Ոստիկանները բերման են ենթարկում ցուցարարներին Ալեք Մանուկյան փողոցից:
11:13 Ցուցարարները փակել են Սեբեստիայի փողոցը: Ոստիկանական ուժերը փորձում են ազատել փողողոցը:
10:41ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը PanARMENIAN.Net – ին հայտնեց, որ 10:30 ի դրությամբ բերման ենթարկվածների թիվը հասել է 37-ի:
10:34 Երկկողմանի փակ է Դավթաշենի կամուրջը: Ոստիկանները պահանջում են Փաշինյանից իր համախոհներին հրահանգել բացել այն: Սակայն Փաշինյանը հնչեցրել է հակառակ կոչերը՝ մեքենաներով արգելափակել ճանապարհը:
10:28 Ցուցարարները փակել են Աբովյան-Երևան մայրուղին:
10:18 PanARMENIAN.Net ի թղթակցի փոխանցմամբ, ցուցարարները փակել են Սայաթ-Նովա- Ալեք Մանուկյան խաչմերուկը:
10:14 Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ իր տեղեկություններով, բեռնատարը արգելափակել է Մյասնիկյան պողոտան: Ցուցարարները շարունակում են քայլերթը Վաղարշյան փողոցով:
9։40 Բերման է ենթարկվել ակտիվիստ Դավիթ Սանասարյանը։ Վերջինս ուղիղ եթեր էր մտել ոստիկանական մեքենայից, սակայն ոստիկանները հրաման են ստացել վերցնել իրենից հեռախոսը, ինչից հետո եթերը կտրվել է։
9:33 Փաշինյանը կոչ է անում արգելափակել էվակուատորները, որպեսզի դրանք չկարողանան մեքենաները հեռացնել փողոցից։
9:17 Գյուլբենկյան փողոցում լարված իրավիճակ է: Ոստիկանները մեկ կնոջ են բերման ենթարկել: Այժմ ուժայինները փորձում են հեռացնել կնոջ մեքենան, որով նա արգելափակել էր փողոցը:
09:13 Ոստիկանները փորձում են բերման են ենթարկելփողոցն արգելափակած քաղաքացուն:
09:00 Մեքենաներով փակել են Գյուլբենկյան փողոցը: Ոստիկանները նախազգուշացնում են փողոցն արգելափակած քաղաքացուն, որ բերման կենթարկեն:

В Ереване уже 8-й день не прекращаются акции протеста против премьерства бывшего президента Армении Сержа Саргсяна.
19 апреля в ходе митинга на Площади Республики лидер «Гражданского договора», руководитель парламентской фракции оппозиционного блока «Елк» Никол Пашинян, возглавляющий оппозиционное движение, призвал участников акции с утра 20 апреля перекрывать улицы Еревана.
Следуя призыву Пашиняна, митингующие с утра 20 апреля начали перекрывать ряд улиц города, парализуя движение.
13:10 Участники акции, преимущественно работники IT-сферы, перекрыли проспект Аршакуняц.
13:00 Группа демонстрантов во главе с Николем находится у парка рядом с Республиканской больницей.
12:55 Полиция подвергла приводу 10-15 человек с перекрестка Терян-Корюн, после чего покинула участок. Демонстранты продолжили перекрывать движение на перекрестке.
12:27 Демонстранты дошли до перекрестка Пушкин-Маштоц.
12:39 Еще одна группа митингующих дошла до здания цирка и проспекта Аршакуняц.
12:35 Другая часть митингующих во главе с Пашиняном направляется к Республиканской больнице. Ранее они прошли у здания ТК «Армения». Сейчас демонстранты дошли до перекрестка Маргаряна.
12:30 Часть участников акции дошла до Театрального института. Они призывали студентов объявить забастовку и присоединиться к ним. Кто-то из студентов Театрального пообещал, что они «потом присоединятся».
12:20 Демонстранты на машинах перекрыли трассу Гюмри-Ереван.
12:15 Ученики школы «Физмат» рассказали Радио «Азатутюн», что среди подвергнутых приводу на проспекте Свободы есть несовершеннолетние.
12:10 Полиция подвергает приводу демонстрантов с проспекта Свободы. До этого им на короткое время удалось перекрыть движение.
11:28 Сотрудники ТЦ «Ариндж мол» объявили забастовку. От ТЦ подвергли приводу журналиста Тирайра Мурадяна в ходе исполнения профессиональных обязанностей.
11:15 Полицейские и люди в гражданском стали подвергать приводу демонстрантов на Манукяна.
11:14 На улице Алека Манукяна акцию протеста устроили работники IT-сферы. Они просто беспрерывно переходили улицу по пешеходному переходу, таким образом перекрыв движение.
11:13 Перекрыта улица Себастии. Полиция пытается восстановить движение.
10:41 Как в беседе с PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь полиции Армении Ашот Ааронян, по состоянию на 10:30 (по Еревану), задержаны 37 участников акции.
10:34 Перекрыт Давиташенский мост. Полиция требует у Пашиняна призвать своих саратников открыть мост, однако Пашинян призвал их к обратному.
10:28 Демонстранты перекрыли трассу из города Абовян в Ереван.
10:18 Корреспондент PanARMENIAN.Net сообщил, что демонстранты перекрыли перекресток Саят-Нова – Алек Манукян.
10:14 Пашинян заявил, что, по его данным, грузовик перекрыл улицу Мясникяна. Демонстранты продолжают шествие по улице Вагаршяна.