24 April 2018 - 06:15 AMT
Ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի և ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի միջև: Այս մասին հատնում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նրանք քննարկել են հայ-ռուսական հարաբերությունների ընթացիկ հարցերը և Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունները: Դմիտրի Մեդվեդևը աջակցություն է հայտնել բարեկամ հայ ժողովրդին և ընդգծել սահմանադրական իրավական դաշտում իրավիճակի պահպանման կարևորությունը:
Զրույցի ընթացքում նաև անդրադարձ է կատարվել Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում ինտեգրացիոն փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերին:

24 April 2018 - 06:58 AMT
По инициативе российской стороны 23 апреля состоялся телефонный разговор между исполняющим обязанности премьер-министра Республики Армения Кареном Карапетяном и председателем правительства Российской Федерации Дмитрием Медведевым. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Стороны обсудили текущие вопросы армяно-российских отношений и события в Армении.Медведев выразил поддержку дружественному армянскому народу и подчеркнул важность сохранения ситуации в правовом конституционном поле.
В ходе разговора затрагивалась также тематика интеграционного взаимодействия в Евразийском экономическом союзе