Հայ ժողովուրդը շատ ծանր ու տևական աշխատանք ունի անելու: Այդ մասին հայտարարել է հայտնի գործարար և սոցիալական ներդրող, Aurora Prize մրցանակի համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանը՝ Ծիծեռնակաբերդում հարգանքի տուրք մատուցելովվ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
«Շատ կարևոր է, որ ապրիլի 24-ն անցկացվում է այսպես, ինչպես արդեն 103 տարի: Այս հիշողությունը մենք միշտ մեր մեջ պիտի պահենք, առաջ գնանք, առաջ նայենք, լավատես լինենք, բայց հասկանանք, որ մենք իրավունք չունենք այսօրը ինչ-որ ձևով փոխարինել ինչ-որ ուրիշ հարցերի շուրջ տարբեր ձևի հանդիպումներ, ինչ-որ բաներ անելով»,- ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Վարդանյանն անդրադարձել է նաև Հայաստանում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակին, կարծիք հայտնեց, որ դա մեծ հնարավորություն է բոլորի համար: Գործարարը հույս է հայտնել, որ դա իսկապես հնարավորություն կլինի՝ ինչ-որ բան դեպի լավը փոխելու՝ ոչ միայն Հայաստանում, այլև Հայաստանից դուրս:
«Եվ Սփյուռքը, և Հայաստանը շատ կապված են, ու ինձ թվում է՝ հայ ազգը ունի շատ պարզ և լուսավոր ապագա, եթե մենք հասկանանք, որ պիտի իրար հետ միասին անենք շատ ծանր, երկար աշխատանք, որը մեզանից բոլորից ուժ է պահանջելու, հասկանանք, որ մենակ սև ու սպիտակ չէ, ավելի բարդ է, և պիտի իրար հարգելով գնանք առաջ»,- ասաց նա:

24 Апрель 2018 - 12:58 AMT
Армянскому народу предстоит совместная тяжелая и долгая работа. Об этом заявил социальный инвестор и предприниматель, соучредитель премии Aurora Prize Рубен Варданян 24 апреля в мемориальном комплексе «Цицернакаберд» в Ереване.
Меценат воздал дань уважения памяти невинных жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года.
«Прошло 103 года. Очень важно, что мы проводим сегодняшний день так, как проводили всегда. Эту память мы должны нести в себе всегда, двигаться вперед, смотреть в будущее с оптимизмом», – сказал Варданян, пишет Panorama.am.
Коснувшись внутриполитической ситуации в Армении, предприниматель сказал: «Это большая возможность для всех нас. Надеюсь, все это действительно позволит реально изменить что-то к лучшему».
«У армянского народа очень ясное и светлое будущее, если мы поймем, что нам предстоит совместная тяжелая и долгая работа, которая потребует от нас много сил», – сказал Рубен Варданян.