25 Ապրիլ 2018 - 12:28 AMT
ՀՀ նախկին վարչապետ Սերժ Սարգսյանը չի մասնակցում քննարկումներին: Այդ մասին ԱԺ-ում հանրապետական խմբակցության նիստի ավարտից հետո հայտարարել է խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը
Նրա խոսքով, օրակարգում է ու քննարկվելու է նաև ՀՀԿ նախագահի պաշտոնից Սերժ Սարգսյանի հրաժարականի հարցը, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Նա հրաժարական է տվել ու դրանից հետո չի ցանկանում մասնակցել այդ քննարկումներին: Կա վարչապետի պաշտոնակատար: Վարչապետի պաշտոնակատարը Հանրապետության նախագահի հետ արդեն իսկ որոշումներ է կայացնում: Նա իր հրաժարականով ամեն ինչ ասեց»,-ասել է Բաղդասարյանը:
Ապրիլի 25-ին առավոտյան ժամը 11-ից Երևանի փողոցներում մեկնարկել են զանգվածային բողոքի ակցիաները՝ ընդդեմ գործող իշխանությունների: Ապրիլի 24-ին ընդդիմության առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ ժողովրդական շարժումը պահանջում է իշխող ՀՀԿ-ի հեռացումը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Կարեն Կարապետյան-Նիկոլ Փաշինյան հանդիպումը չի կայանա: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանը հայտարարել է, որ օրենքը բացառում է Փաշինյանի` վարչապետի պաշտոնակատար դառնալը:

25 Апрель 2018 - 12:21 AMT
Фракция правящей Республиканской партии Армении (РПА) обсуждает вопрос об отставке бывшего премьер-минситра Сержа Саргсяна с поста председателя РПА. Об этом в ходе брифинга после заседания фракции РПА заявил руководитель данной фракции Ваграм Багдасарян.
По его словам, РПА едина, никакого решения в ходе заседания фракции принято не было, а кандидат от народа – это понятие относительное, никто не собирается нарушать положения Конституции РА.
Отвечая на вопрос о возможном участии в принятии решении экс-премьера Саргсяна, Багдасарян отметил, что он не участвует, пишет Panorama.am.
«Серж Саргсян подал в отставку и после этого не желает участвовать в данных обсуждениях. На данный момент есть исполняющий обязанности премьера Армении. И уже и.о. премьер РА Карен Карапетян вместе с президентом Армении Арменом Саркисяном принимают решения. А Серж Саргсян уже все сказал своей отставкой», – отметил Багдасарян.