25 April 2018 - 15:54 AMT
ՀՀ 3-րդ նախագահ, պաշտոնաթող վարչապետ, իշխող ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպման է հրավիրել ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավորներին։
«Ստիպված եմ մեկ անգամ ևս հրապարակավ հանդես գալ ի լուր մեր ողջ ժողովրդի, բայց այս անգամ դիմելով ձեզ: Որքան էլ իմ հրաժարականից հետո տրամադրվել էի չմիջամտել քաղաքական գործընթացներին, հիմա համարում եմ, որ պարտավոր եմ անել դա:
Հրավիրում եմ ձեզ ինձ հետ հանդիպման, որպեսզի ավելի հանգամանալից բացատրեմ իմ հրաժարականի պատճառները, իմ դիտարկումները ներկայացնեմ կուսակցության ապագայի, կուսակցության նոր առաջնորդության և բարեփոխման կարևորության, տարբերվող դերակատարմամբ Խորհրդարանում աշխատելով երկրի զարգացմանը նպաստելու վերաբերյալ:
Հրավիրում եմ ձեզ խոսելու խաղաղության ու կայունության մասին, իսկ հանդիպումը կկազմակերպի ՀՀԿ ֆրակցիայի ղեկավարը», – նշվում է Սարգսյանի ուղերձում։

Третий президент Республики Армения, председатель правящей Республиканской партии Серж Саргсян направил послание депутатам Национального Собрания от РПА, пригласив их на встречу.
«Я вынужден снова публично выступать во всеуслышание нашего народа, но на этот раз обращаясь к вам. Хоть я намеревался после своей отставки не вмешиваться в политические процессы, теперь я считаю, что обязан сделать это.
Я приглашаю вас на встречу со мной, чтобы я мог более подробно объяснить причины моей отставки, представить свои замечания о будущем партии, новом руководстве и важности реформ партии, которые работают в парламенте с другой ролью для содействия развитию страны.
Я приглашаю вас поговорить о мире и стабильности, и встреча будет организована лидером фракции РПА», – говорится в послании Саргсяна.