26 Ապրիլ 2018 - 05:07 AMT
Ապրիլի 25-ին տեղի է ունեցել Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության անդամների հանդիպումը պաշտոնաթող վարաչպետՍերժ Սարգսյանի և ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի հետ: Այս մասին հայտոնում է ՀՀԿ մամուլի ծառայությունը։
Սերժ ՍարգսյանըՀՀԿ խմբակցության անդամներին ավելի մանրամասն ներկայացրել է իր հրաժարականի պատճառները և խոսել Ազգային ժողովում աշխատելու տարբեր ձևաչափերի մասին` հորդորելով ամեն ինչում առաջնային նշանակություն տալ ներքին կայունությանն ու երկրի անվտանգությանը, ինչը ցանկացած որոշման դեպքում կարելի է իրականացնել միայն Հանրապետականի միասնության շնորհիվ։
Խմբակցության անդամները վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի հետ քննարկել են ներկա քաղաքական իրավիճակը և հնարավոր զարգացումները: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հայտարարելու, որ Հանրապետական խմբակցությունն առանց նախապայմանների պատրաստ է բոլոր կողմերի հետ քննարկել ցանկացած հարց:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նաև կուսակցության ղեկավար մարմիններում սկսել քննարկել կուսակցության նախագահի փոփոխության հարցը:

25 апреля состоялась встреча экс-премьера, председатель Республиканской партии Армении (РПА) Сержа Саргсяна с депутатами Национального Собрания от РПА и и.о. премьер-министра республики Кареном Карапетяном. Об этом сообщает пресс-служба РПА.
Саргсян более детально представил присутствующим причины своей отставки с поста главы правительства, а затем обратился к различным форматам работы в парламенте, призвав во всем приоритетное значение давать внутренней стабильности и безопасности государства, что при любом решении возможно осуществить только благодаря консолидации республиканцев.
Члены фракции РПА обсудили с Карапетяном сложившуюся политическую ситуацию и возможные развития. Достигнута договоренность заявить, что фракция РПА готова без предусловий обсудить любые вопросы со всеми сторонами.
Также была достигнута договоренность начать в руководящих органах партии обсуждения касательно смены председателя РПА.
РанееСаргсян направил послание депутатам Национального Собрания от РПА, пригласив их на встречу:«Я вынужден снова публично выступать во всеуслышание нашего народа, но на этот раз обращаясь к вам. Хоть я намеревался после своей отставки не вмешиваться в политические процессы, теперь я считаю, что обязан сделать это».