«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության առաջնորդ, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած շարժումը կշարունակի բողոքի զանգվածային ակցիաները մինչև Փաշինյանը ժամանակավոր կառավարության վարչապետ ընտրվի: Այդ մասին նա ապրիլի 25-ին ասել է ՌԲԿ-ին տված հարցազրույցում:
Փաշինյանը չի հրաժարվի ցույցեր հավաքելուց, եթե Հանրապետական կուսակցությունը, որը մեծամասնություն ունի խորհրդարանում, թույլ չտա նրան վարչապետ դառնալ: Պատասխանելով այն հարցին, թե իրենից բացի մեկ այլ թեկնածու տեսնում է այդ պաշտոնում՝ Փաշինյանն ասել է. «Այդ հարցն այսօր արդեն լուծվել է հրապարակում»:
Ապրիլի 25-ի երեկոյան Հանրապետության հրապարակում տեղի է ունեցել հերթական հանրահավաքը, որն ըստ, կազմակերպիչների, ամենամարդաշատն էր: Նրա մասնակիցները հավանություն են տվել ընդդիմադիր գործչի բոլոր պահանջներին:
Ապրիլի 25-ին ԵԼՔ դաշինքը վարչապետի թեկնածու է առաջադրել Նիկոլ Փաշինյանին: Հայտնի դարձավ նաև, որ դեռևս իշխող ՀՀԿ-ն պատրաստ է առանց նախապայմանների քննարկել ընդդիմության օրակարգը:ՀՀ ԱԺ-ն վարչապետի ընտրության հարցը կքննարկի մայիսի 1-ին: Այս մասին հայտարարել է խորհրդարանի նախագահ Արա Բաբլոյանը:

Лидер протестов в Армении и депутат парламента Никол Пашинян пообещал продолжать массовые акции до тех пор, пока не будет утвержден временным премьером. Об этом он вечером 25 апреля рассказал в интервью РБК.
Пашинян не откажется от протестов, если Республиканская партия, контролирующая парламент, не даст ему стать премьером. Отвечая на вопрос, видит ли он еще кого-то на месте временного премьера, Пашинян ответил: «Сегодня уже решили на площади этот вопрос».
Вечером 25 апреля на площади Республики в Ереване прошел очередной митинг в поддержку движения Пашиняна. Он, по оценке организаторов, стал самым массовым. Его участники голосом поддержали все требования оппозиционера.
Пашинян же уже выдвинут кандидатом в премьеры от оппозиционной парламентской фракции «Елк». Но у этой фракции в парламенте всего девять депутатов. Для избрания премьер-министра в парламенте необходимо набрать 53 голоса. Однако оппозиционеры могут рассчитывать на поддержку фракции «Царукян», у которой в парламенте 31 депутат. Составляющая основу фракции партия «Процветающая Армения» 25 апреля подтвердила, что также поддерживает протестующих.