10 Մայիս 2018 - 08:08 AMT
Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արմեն Բաբայանը պատգամավորական մանդատը վայր դնելու դիմում է ներկայացրել ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանին։
«Հարգելի պարոն Բաբլոյան, առաջնորդվելով ՀՀ Սահմանադրությամբ և Ազգային ժողովի կանոնակարգի 154-րդ և 155-րդ հոդվածներով, Ձեզ եմ ներկայացնում իմ հրաժարականը», – նշված է Բաբայանի դիմումի մեջ։
Մինչև այդ,մայիսի 3-ին հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել Ազգային ժողովի պատգամավոր, ՀՅԴ խմբակցության անդամ Աղվան Վարդանյանը: Մայիսի 1-ին ԱԺ-ում վարչապետի ընտրությունների ժամանակ նա դեմ էր քվեարկել Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածութնաը, թեև ՀՅԴ խմբակցությունը որոշում էր կայացրել նրա օգտին քվեարկել:
«Հակառակ պարագայում խախտած կլինեմ խղճով քվեարկելու իմ սահմանադրական իրավունքը», – ասել էր Վարդանյանը՝ նշելով, որ եթե ՀՅԴ-ն պահանջի, պատրաստ է վայր դնել մանդատը:

10 Май 2018 - 08:21 AMT
Еще один депутат парламента Армении, член фракции АРФ «Дашнакцутюн» Армен Бабаян представил заявление спикеру парламента Ара Баблояну о сложении полномочий.
«Руководствуясь конституцией Армении и статьями 154 и 155 закона о регламенте парламента представляю заявление о своей отставке», – говорится в заявлении.
Ранее член Армянской революционной федерации «Дашнакцутюн» (АРФД) Агван Варданян представил заявление о сложении полномочий. Варданян стал единственным представителем партии, проголосовавшим 1 мая во время специального заседания Национального собрания Армении по вопросу избрания премьера страны против единственного кандидата, оппозиционера, депутата парламентской франкции «Елк», лидера протестных движений Никола Пашиняна.Варданян заявил, что что не проголосует за Пашиняна, несмотря на позицию партии. Как отметил Варданян, исходя из того, что партия поддержала кандидатуру оппозиционера, он готов сложить депутатский мандат.