Սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատարՀրանուշ Հակոբյանն ու տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Վահան Մարտիրոսյանըչեն շարունակի պաշտոնավարումը նոր Կառավարության կազմում: Այդ մասին նրանք ասել են լրագրողների հետ ճեպազրույցների ժամանակ:
«Նոր կառավարությանը մաղթում եմ լավագույնը, որ սփյուռքահայության հետ կապերն ավելի ամրապնդվեն», – ասել է Հրանուշ Հակոբյանը:
Նա նշել է, որ հրաժեշտ է տալու իր պաշտոնին:
Վահան Մարտիրոսյանն իր հերթին ասել է՝ ցանկություն չունի շարունակելու մնալու նախարարի պաշտոնում և կարծում է՝ կարող է օգտակար լինել նաև այլ տեղերում:
Իր հերթին առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Լևոն Ալթունյանն ասել է՝ դեռ չի պատրաստվում հրաժարական տալ:
«Այս պահին կատարում եմ իմ պարտականությունները և կշարունակեմ կատարել դրանք այնքան, ինչքան անհրաժեշտ գտնի վարչապետը», – նշել է Ալթունյանը:
Հարցին, թե արդյոք տեսնում է իրեն Փաշինյանի կառավարության կազմում, Ալթունյանն ասել է, որ այդ հարցը պետք է տալ Նիկոլ Փաշինյանին:

11 May 2018 - 08:38 AMT
Исполняющий обязанности министра транспорта, связи и информационных технологий Армении Ваан Мартиросян и и.о. министра диаспоры РА Грануш Акопян не продолжат работу в составе нового правительства. Об этом они заявили 11 мая журналистам.
«Новому правительству желаю наилучшего, чтоб связи с диаспорой укрепились еще больше», – заявила Акопян, отметив, что распрощается со своей должностью.
Мартиросян, в свою очередь, отметил: «Уважаю премьер-министра Никола Пашиняна, но считаю, что могу быть полезным Армении на других позициях, не обязательно на посту министра».
А и.о. министра здравоохранения Армении Левон Алтунян заявил, что продолжает оставаться на своем посту и будет работать столько, сколько посчитает нужным новый премьер-министр.
На вопрос, видит ли он себя в составе нового правительства, Алтунян ответил, что об этом надо спросить у Пашиняна.