22 Մայիս 2018 - 12:20 AMT
ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման և նրա կինը՝ Միշելը, Netflix սթրիմինգային ծառայության պրոդյուսերներ կդառնան: ԱՄՆ նախկին նախագահի հետ պայմանագրով, որի կնքման մասին ընկերության ներկայացուցիչը հայտարարել է մայիսի 21-ին, նախատեսվում է գեղարվեստական և փաստագրական ֆիլմերի, ինչպես նաև սերիալների ստեղծում:
Ըստ նախկին նախագահի, գործակցությունը թույլ կտա «համադրել տաղանդավոր, ոգեշնչող և ստեղծագործ ձայները, որոնք նպաստում են ժողովրդների միջև ըմբռնման աճին», գրում է Deutsche Welle-ն:
Միշել Օբաման, իր հերթին, նշել է «պատմությունների ուժը», որը ստիպում է «այլ կերպ մտածել շրջակա միջավայրի մասին և օգնում է բացել սիրտն ու բանականությունն այլոց համար»:
Մի քանի տարով կնքված գործարքի ֆինանսական մանրամասները չեն հրապարակվում: Ամուսինների հիմնած ընկերության, որը կկոչվի Higher Ground Productions, առաջին նախագծերը սպասվում են 2019-ին:
Netflix-ը հայտնի է իր որակյալ և թանկ սերիալներով, որոնց թվում են գիտաֆանտաստիկ «Սև հայելին», «Շատ տարօրինակ գործեր» սարսափ ֆիլմը և քաղաքական «Թղթե տնակը»: Ընկերությունը մոտ 125 մլն վճարող բաժանորդ ունի ամբողջ աշխարհում:

Экс-президент США Барак Обама и его супруга Мишель станут продюсерами стримингового сервиса Netflix. Контракт с бывшим президентом США, о заключении которого представители Netflix сообщили 21 мая, предусматривает создание художественных и документальных фильмов, а также сериалов.
По мнению экс-президента, партнерство позволит «курировать талантливые, вдохновляющие и творческие голоса, которые способствуют росту эмпатии и понимания между народами», пишет Deutsche Welle.
В свою очередь, его супруга отметила «силу историй», которая побуждает «иначе думать об окружающем мире и помогает раскрыть сердца и разум для других».
Финансовые детали заключенного на несколько лет соглашения не разглашаются. Первые проекты основанной супругами компании, которая получила название Higher Ground Productions, ожидаются в 2019 году.
Netflix известен качественными и дорогими сериалами, в числе которых такие хиты, как научно-фантастический «Черное зеркало», хоррор «Очень странные дела» и политический «Карточный домик». У компании около 125 млн платных подписчиков по всему миру, базовый аккаунт стоит $8 в месяц.