Մայիսի 30-31-ին կկայանա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցը Վրաստան: Այդ մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Իսկ մայիսի 25-26-ը ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը կմեկնի Վրաստան՝ մասնակցելու Վրաստանի անկախության հռչակման հարյուրամյակի միջոցառումներին, հայտնում է Panorama.am-ը:
Բալայանը տեղեկացրել է նաև, որ ծրագրվում են ՀՀ ԱԳ նախարարի մի շարք այցելություններ, հանդիպումներ՝ ինչպես բազմակողմ, այնպես էլ երկկողմ ձևաչափերով, որոնց մասին առաջիկայում կտեղեկացվի:
Վրաստանում Անկախության օրը նշվում է ամեն տարի մայիսի 26-ին՝ որպես ռուսական կայսրությունից (1918թ.) և Խորհրդային միությունից անկախանալու օր: Թեև ԽՍՀՄ-ից անկախություն Վրաստանը ստացել է 1991թ.-ի ապրիլի 9-ին՝ այնուամենայնիվ Անկախության օրը՝ որպես պետական տոն, նշում են մայիսի 26-ին:Տոնին նվիրված մեծ զորահանդես է լինելու:

22 Май 2018 - 09:39 AMT
Президент Армении Армен Саркисян 25-26 мая посетит Грузию. Об этом заявил 22 мая на брифинге пресс-секретарь армянского внешнеполитического ведомства Тигран Балаян.
Саркисян в Грузии примет участие в праздничных мероприятиях по случаю 100-летия провозглашения независимости страны.
А 30-31 мая с официальным визитом Грузию посетит премьер-министр Армении Никол Пашинян, пишет Panorama.am.
Как сообщил Балаян, на данный момент планируется ряд визитов главы МИД Армении, встреч – как в многостороннем, так и двустороннем форматах.
Через пару дней после избрания Пашиняна премьером Армении по инициативе армянской стороны состоялся телефонный разговор Пашиняна с грузинским коллегой Георгием Квирикашвили.Квирикашвили пригласил Пашиняна в Грузию и в очередной раз выразил готовность к развитию отношений с Арменией.Ранее Пашинян пригласил Квирикашвили в Армению, подчеркнув, что ждет такого же приглашения из Тбилиси.