30 Մայիս 2018 - 07:12 AMT
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ-ական պատգամավոր Արմեն Աշոտյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ընդգրկվել է պաշտոնական այցով Վրաստան ժամանած հայկական պատվիրակության կազմում: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ինքը՝ Աշոտյանը:
«Վարչապետի որոշմամբ և իմ համաձայնությամբ ընդգրկվել եմ հայկական պատվիրակության կազմում, որը մեկնում է Թբիլիսի, մասնակցելու մայիսի 30֊31 վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցին Վրաստան։ Ինչպես բազմիցս նշել եմ, պատրաստ եմ տարիների ընթացքում կուտակած գիտելիքներով և փորձով ծառայել Հայաստանի Հանրապետությանը, մեր ժողովուրդին, մեր միասնական ազգային և պետական շահերին», – գրել է նա:
Նա հավելել է, որ արտերկրում խորհրդարանական դիվանագիտության շրջանակներում համատեղ աշխատանքը երբեք «չի կաշկանդելու իրեն ներքաղաքական զարգացումների վերաբերյալ իր քաղաքական տեսակետները հայտնելուց»:
Մայիսի 30-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Վրաստան:
Այցի շրջանակներում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումներ կունենա Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի, նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի, խորհրդարանի նախագահ Իրակլի Կոբախիձեի և համայն Վրաստանի կաթողիկոս-պատրիարք Իլիա Երկրորդի հետ:

30 Май 2018 - 09:03 AMT
Председатель Постоянной комиссии Национального собрания Армении по внешним связям Армен Ашотян в составе возглавляемой премьер-министром РА Николом Пашиняном делегации отправился в Грузию. Об этом Ашотян сообщил на странице в Facebook.
«По решению премьер-министра Армении и с моего согласия меня включили в состав армянской делегации, которая отправится в Тбилиси в рамках официального визита Никола Пашиняна в Грузию 30-31 мая. Как многократно отмечал, готов накопленными на протяжении многих лет знаниями и опытом служить Республике Армения, нашему народу, нашим единым национальным и государственным интересам»,- написал Ашотян.
По его словам, совместная работа в рамках парламентской дипломатии за рубежом не заставит его скрывать своих политических взглядов относительно внутриполитических событий в стране.
Армянская делегация во главе с премьер-министром Армении Николом Пашиняном 30 мая отправилась в Тбилиси с двухдневным официальным визитом.В рамках визита Пашинян встретится со своим грузинским коллегой Георгием Квирикашвили, спикером парламента Грузии Ираклием Кобахидзе, президентом Грузии Георгием Маргвелашвили, католикосом-патриархом Илией II.