Ոստիկանությունն այսպես կոչված «օրենքով գողերի» հավաք է կասեցրել Երևանի հյուրանոցներից մեկում: Համապատասխան գործողություններ են իրականացվել, հայտնում է ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Միևնույն ժամանակ մասնակիցները զգուշացվել են հետագայում այդօրինակ հավաքներից ձեռնպահ մնալու անհրաժեշտության մասին:
Ոստիկանություննայսուհետ ևս տեսադաշտում է պահելու նմանատիպ կենսակերպի հակում ունեցողներին և օպերատիվ իրավիճակը վերահսկելի պահելու նպատակով հետևողականորեն իրականացնելու է օրենքով վերապահված բոլոր գործողությունները:

Полиция Армении пресекла так называемую сходку «воров в законе» в одном из отелей Еревана. Об этом сообщает пресс-служба полиции РА.
Была проведена соответствующая операция. В то же время участники были предупреждены о необходимости воздержаться от подобного рода собраний.
«Полиция и впредь будет держать в поле зрения лиц со склонностью к подобному образу жизни и последовательно проводить все возложенные на нее законом действия, чтобы держать оперативную ситуацию под контролем», – говорится в сообщении полиции.