4 Հունիս 2018 - 13:57 AMT
ԱԺ «Հանրապետական» խմբակցության պատգամավոր Ֆելիքս Ցոլակյանը պատրաստվում է լքել խմբակցությունը: Այս մասին նա հայտնել է SHANTNEWS.am-ի հետ զրույցում:
Նա ավելի վաղ նշել էր, որ հնարավոր է ինքն ավելի շուտ լքի ՀՀԿ-ն, քան նրան կհեռացնեն:
Խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը հայտնել էր, որ Ցոլակյանին նկատողություն են արել: Նա հավելել էր նաև, որ կանոնակարգի համաձայն երեք անգամից ավելի խմբակցության որոշումներին դեմ արտահայտվելու դեպքում պատգամավորին կարող են հեռացնել:
Ավելի վաղ, մայիսի 1-ին ԱԺ նիստում Ֆելիքս Ցոլակյանը միակ ՀՀԿ-ական պատգամավորն էր, ով քվեարկել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնում միակ թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի օգտին:
ՀՀԿ-ն խորդհրադարանում 58 պատգամավոր ուներ, սակայն նրանցից 3-ը՝ Շիրակ Թորոսյանը, Արթուր Գևորգյանն ու Արման Սահակյանը, լքել են խմբակցությունը։ Խորհրդարանական մեծամասնություն ունենալու համար անհրաժեշտ է 53 պատգամավոր։

Депутат от Республиканской партии Армении Феликс Цолакян планирует покинуть ряды фракции РПА. Об этом он завил 4 июня Shantnews.am.
Ранее он заявил, что может покинуть ряды РПА раньше, чем его успеют исключить.
Председатель фракции РПА Ваграм Багдасарян заявил, что Цолакян получил выговор. Он также добавил, что в соответствии с постановлением, если депутат выступает против решений фракции более трех раз, его могут исключить.
«Да, мне сделали замечание за нарушение решения фракции. Возможно, я покину РПА раньше, чем меня успеют исключить», – сказал Цолакян.
Цолакян стал единственным членом РПА, проголосовавшим 1 мая за кандидатуру нынешнего премьер-министра Никола Пашиняна.