«Գահերի խաղը» սերիալի դերասան Նիկոլայ Կոստեր-Վալդաուն հայտարարել է, որ սերիալի աստղերին եզրափակիչ եթերաշրջանի ինքնաոչնչացող սցենարներ են բաժանել: Ըստ դերասանի, տեքստերը տարածվել են միայն էլեկտրոնային տեսքով, իսկ յուրաքանչյուր տեսարանի նկարահանումից հետո հիշատակումը դրա մասին անհետացել է սցենարից, գրում է Lenta.ru-ն The Independent-ի վրա հղումով:
Դերասանը պարզաբանել է, որ հեռուստաշոուի հեղինակները փորձում են խուսափել սյուժեի արտահոսքից: «Ամեն ինչ շատ, շատ խիստ է: Այս տարի դա ուղղակի խենթության մի նոր մակարդակ է»,-ասել է նա: Դերասանը համեմատել է գաղտնիության մակարդակը «Առաքելությունն անիրագործելի է» ֆիլմաշարի հետ:
Փետրվարին համացանցում հայտնվեցին «Գահերի խաղը» սերիալի եզրափակիչ մասի սփոյլերները, օգտատերը տեսահոլովակ էր ստացել սերիալի նկարահանումներից: Սերիալը եթեր է դուրս գալիս HBO-ում 2011-ից: 7-րդ եթերաշրջանն ավարտվել է 2017-ի օգոստոսի 28-ին՝ դիտումների ռեկորդ սահմանելով:

5 Июнь 2018 - 08:24 AMT
Актер сериала «Игра престолов» Николай Костер-Вальдау заявил, что звездам сериала раздали самоуничтожающиеся сценарии к финальному сезону.
По словам Костера-Вальдау, тексты распространялись только в электронном виде, а после съемок каждой сцены упоминание о ней исчезало из сценария, пишет Lenta.ru со ссылкой на The Independent.
Артист пояснил, что так создатели телешоу пытаются избежать утечек сюжета. «Все очень, очень строго. В этом году это просто новая степень безумия», — отметил он. Актер сравнил уровень секретности с франшизой «Миссия: Невыполнима».
В феврале в сеть утекли спойлеры финала «Игры престолов» — интернет-пользователь снял видео со съемок сериала.
«Игра престолов» выходит на канале HBO с 2011 года. Седьмой сезон завершился 28 августа 2017-го, последний показанный эпизод установил рекорд среди сериалов по просмотрам.