ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Նախագահը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին և հաջողություններ մաղթել պատասխանատու պաշտոնում: Նա վստահություն է հայտնել, որ դեսպան Կոպիրկինն իր գործունեության ժամանակահատվածում առավելագույն ջանքեր կներդնի պատմականորեն ձևավորված բարեկամության վրա հիմնված հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցության առավել ամրապնդման ու զարգացման գործում:
Իր կողմից նախագահն ամենայն աջակցության պատրաստակամություն է հայտնել դեսպանի բոլոր նախաձեռնություններին, որոնք ուղղված կլինեն երկկողմ հարաբերությունների խորացմանը:
Դեսպան Կոպիրկինը Հանրապետության նախագահին փոխանցել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ջերմ ողջույնները: Նա վստահեցրել է, որ կանի հնարավորն ավելի խորացնելու և ամրապնդելու երկու երկրների ռազմավարական դաշնակցային հարաբերությունները:

7 Июнь 2018 - 14:50 AMT
Президент Армении Армен Саркисян принял верительные грамоты от новоназначенного чрезвычайного и уполномоченного посла России в Армении Сергея Копыркина. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Саркисян поздравил посла и выразил уверенность, что Копыркин в своей новой должности приложит максимум усилий для упрочения и развития союзнических отношений между Арменией и Россией, основанных на исторически сложившейся дружбе.
Со своей стороны президент Армении выразил готовность содействовать всем инициативам посла, направленным на развитие двусторонних отношений.
Копыркин передал президенту Армении теплые приветствия президента России Владимира Путина. Он заверил, что сделает все возможное для развития и углубления стратегических партнерских отношений между двумя странами.
До назначения послом РФ в РА Копыркин занимал должность заместителя постоянного представителя РФ при Евросоюзе и Европейском сообществе по атомной энергии в Брюсселе.