8 Հունիս 2018 - 08:38 AMT
ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության պատգամավորներ Ալեն Սիմոնյանը և Հայկ Կոնջորյանը երաշխավորագիր կներկայացնեն Արամ Մանուկյանի խափանման միջոցը փոխելու համար: Այդ մասին ասվում է Ալեն Սիմոնյանի ֆեյսբուքյան հեռարձակման մեջ:
Հայկ Կոնջորյանը նշել է, որ Պավլիկ Մանուկյանի որդու՝ Արամ Մանուկյանի առողջական վիճակը ծանր է, ինչն ավելի հրատապ է դարձնում նրա խափանման միջոցը փոխելու հարցը:
«Նա պետք է ազատության մեջ սպասի իր վճռին և հնարավորություն ունենա կարգավորել իր առողջական խնդիրները»,- ասել է Կոնջորյանը:
Արամ Մանուկյանը հրազենային վնասվածք ունի ոտքերի հատվածում։ Նրան մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, որը սահմանում է շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը և 235-րդ հոդվածով` ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը:

8 Июнь 2018 - 09:11 AMT
Депутаты парламента Армении от фракции «Елк» Ален Симонян и Айк Коджоян подпишут личное поручительство для изменения меры пресечения в отношении сына Павлика Манукяна – Арама Манукяна, который является членом группы «Сасна црер», захватившей в июле 2016 года пост ППС в Ереване. Об этом депутаты сообщили в прямом эфире Facebook.
«Арам Манукян в тяжелом состоянии, и это делает наиболее срочным вопрос изменения меры пресечения в его отношении, чтобы он ждал приговора на свободе и имел возможность урегулировать проблемы со здоровьем», – отметил Конджоян.
Араму Манукяну предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст.219 (захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи) и ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Армении.