Արցախում պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գևորգ Խաչատրյանի վիրավորում ստանալու հանգամանքները պարզելու նպատակով երրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում, հայտնում է Քննչական կոմիտեն:
Հունիսի 7-ին կրծքավանդակի շրջանում հրազենային գնդակային միջանցիկ վիրավորում ստացած զինվորի վիճակը գնահատվում է ծանր: Վերջինս տեղափոխվել է զինհոսպիտալ:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ:
Հունիսի 7-ին` ժամը 23:30-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Գևորգ Անդրանիկի Խաչատրյանը:

Состояние получившего в Карабахе сквозное огнестрельное ранение в результате огня с азербайджанской стороны армянского военнослужащего тяжелое. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
«7 июня около 23:30 от произведенного ВС Азербайджана выстрела в направлении боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части пулевое сквозное огнестрельное ранение в области грудной клетки получил военнослужащий срочной службы, рядовой Геворк Андраникович Хачатрян. Он был доставлен в военный госпиталь. Его состояние оценивается как тяжелое», – говорится в сообщении СК.
Возбуждено уголовное дело по факту покушения на убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма.
В 3-м гарнизонном следственном отделе ведется следствие для установления обстоятельств ранения военнослужащего.