ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր բաժանորդներին է ներկայացրել նոր՝ X և Y սակագնային պլանները, որոնք հնարավորություն են տալիս բաժանորդին օգտվել թոփ 5 մեսինջերներից ՝ Viber, WhatsApp, Messenger, Zangi, Telegram, այնքան, որքան նրանք կցանկանան, ինչպես նաև օգտվել ձայնային, ինտերնետային և SMS ծառայություններից՝ նախատեսված փաթեթի ներսում:
«Այսօր արդեն դժվար է պատկերացնել սովորական առօրյան առանց այս մեսինջերների, ակնթարթային հաղորդագրությունների, վիդեո-զանգերի, group chat-երի: Դրանք մարդկային շփումը դարձնում են ավելի արագ ու հեշտ: Ըստ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից իրականացրած վերլուծության՝ Հայաստանում նույնպես այս շուկան առավել զանգվածային և մրցունակներից մեկն է, քանի որ սմարթֆոններից օգտվողների ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդների մեծամասնությունն օգտագործում է 2 և ավելի մեսինջեր: Վստահ ենք, որ այս փաթեթներն է՛լ ավելի են հեշտացնելու մեր բաժանորդների շփումը:»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
Սակագնային պլան X՝ *208*5000#- Viber, Whatsapp, Messenger,Zangi, Telegram *, 10 ԳԲ Ինտերնետ, զանգեր 300 րոպե **, զանգեր ցանցի ներսում ***, 500 SMS *****
Պլանի ակտիվացման գինը 5000 դրամ է:
Սակագնային պլան Y՝ *208*2800#- Viber, Whatsapp, Messenger,Zangi, Telegram *,5 ԳԲ Ինտերնետ, զանգեր 100 րոպե **,**, զանգեր ցանցի ներսում ***, 300 SMS *****
Պլանի ակտիվացման գինը 2800 դրամ է:
«X և Y սակագնային պլանների անվանումը կապել ենք սերունդների հետ: Մինչև նոր սակագնային պլանները մեր բաժանորդներին ներկայացնելը, մենք կատարել ենք մանրամասն վերլուծություններ սերունդների հետաքրքրությունների մասին և դրանց արդյունքներով կիսվել ենք մեր ֆեյսբուքյան էջում: Ի դեպ՝ Y սակագնային պլանը նաև նվիրված է Երևանի 2800-ամյակին»,- հավելել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
«X կամ Y փաթեթների գործողության 30-օրյա ժամկետի ընթացքում համապատասխանաբար՝ 10 ԳԲ կամ 5 ԳԲ ինտերնետ փաթեթը սպառելուց հետո, հաշվին առնվազն 100 դրամի առկայության դեպքում, ավտոմատ կերպով ակտիվանում է 500 ՄԲ փաթեթ, որը հասանելի է ակտիվացման պահից սկսած 24 ժամվա ընթացքում: Իսկ փաթեթների գործողության 30-օրյա ժամկետի ավարտին հաշվեկշռին բավարար գումար լինելու դեպքում՝ X կամ Y սակագնային պլանով տրամադրվող ծառայությունների փաթեթները կհամարվեն ակտիվացված միայն ծանուցող SMS ստանալուց հետո:
*սակագնային պլանի փաթեթների ակտիվ լինելու դեպքում հավելվածներից օգտվելիս հիմնական ինտերնետ փաթեթի մեգաբայթերը չեն օգտագործվում:
**ցանցի ներսում, ՀՀ բջջային ցանցեր, +374 97, +374 47 ցանցեր, ԱՄՆ, Կանադա, ՄՏՍ Ռուսաստան և Vodafone Ուկրաինա

The ever-increasing number of smartphones and mobile applications have radically changed the telecommunications industry. If in the past people used mobile phones only for Voice and SMS services, now Voice and Data services are dominant. The demand for mobile Internet is growing with a geometric progression. And the reason is that almost everything becomes available on the Internet through smartphone.
Now, VivaCell-MTS has introduced new "X" and "Y" tariff plans which allows subscribers to use the top 5 messengers – Viber, WhatsApp, Messenger, Zangi and Telegram – as much as they want, as well as to use Voice, Internet and SMS servicesprovided by the package properly.
"Nowadays, it is difficult to imagine everyday life without these messengers, instant messaging, video calls, and group chats. They make the process of human communication faster and easier. According to an analysis carried out by VivaCell-MTS, this market in Armenia is also considered one of the most massive and competitive ones, as the majority of VivaCell-MTS subscribers owning a smartphone use 2 or more messengers. We are sure that these packages will make the communication of our subscribers even easier ", said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
"X" tariff plan is can be activated by dialing *208*5000#, which includes: Viber, WhatsApp, Facebook Messenger, Zangi, Telegram*, 10 GB Internet, Calls 300 min**, on-net calls***, 500 SMS *****. The activation fee is AMD 5000.
"Y" tariff plan is can be activated by dialing *208*2800#, which includes: Viber, WhatsApp, Facebook Messenger, Zangi, Telegram*, 5 GB Internet, Calls 100 min**, on-net calls***, 300 SMS *****. The activation fee is AMD 2800.
"The names of the tariff plans – “X” and “Y” – are connected with the generations’ names. Before introducing the new tariff plans to our subscribers, we made a detailed analysis of the generations' interests and shared the results on our Facebook page. By the way, "Y" tariff plan is also dedicated to the 2800th anniversary of Yerevan," said Yirikian.
After the 10 FB or 5 GB internet packages are consumed during the 30-day validity period of “X” or “Y” tariff plans respectively, a 500-MB additional package is automatically activated upon the availability of at least AMD 100 on your account balance. The 500 MB package is available for 24 hours from the moment of activation.
After the expiration of the 30-day validity period, in case of sufficient funds on your account balance, the packages of services within “X” or “Y” tariff plan are considered as activated only after receiving a notifying SMS.
*when using the mentioned applications while the packages provided by the tariff plan are active, the main Internet-package is not consumed.
**callsto RA mobile networks, 374 97 and 374 47 networks; to US and Canada, MTS Russia and Vodafone Ukraine