16 Հունիս 2018 - 11:19 AMT
Քրեական հեղինակություն համարվող Արթուր Ասատրյանը (Դոն Պիպո) Էջմիածնում սեփական առանձնատնից բերման է ենթարկվել իրավապահների կողմից: Այս մասին հայտնում է «Ա1+»-ը:
Վերջին օրերին Էջմիածնում բողոքի ցույցեր ու հանրահավաքներ են անցկացվում, որոնց մասնակիցները պահանջում են Էջմիածնի քաղաքապետ Կարեն Գրիգորյանի հրաժարականը, ով ԱԺ պատգամավոր, ԵԿՄ վարչության նախագահ Մանվել Գրիգորյանի որդին է:
Հանրահավաքների կազմակերպիչն են Արթուր Ասատրյանը և նրա կողմնակիցները, որոնք օգտագործել են ապրիլյան հեղափոխության խորհրդանիշները։
Հունիսի 16-ին Ազգային անվտանգության ծառայությունը օպերատիվ գործողություն է սկսել Էջմիածնում, այդ թվում` քաղաքապետարանում, Մանվել Գրիգորյանի առանձնատանը: Ըստ որոշ տեղեկությունների նման գործողություն է իրականացվել նաև Արթուր Ասատրյանի տանը:
Ավելի վաղ, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել էր, որ «թույլ չեն տա, որ քրեածին տարրերը պղծեն սիրո և համերաշխության հեղափոխության խորհրդանիշները եւ հեղափոխության անունը օգտագործեն մաֆիոզ պատերազմներում»:

В армянском Эчмиадзине правоохранительными органами подвергнут приводу криминальный авторитет Артур Асатрян (Дон Пипо).
16 июняс раннего утра Служба национальной безопасности Армении проводит специальные мероприятия в Эчмиадзине, в том числе на дачах депутат парламента, представителя Республиканской партии Армении Манвела Григоряна и Артура Асатряна.
В последнии дни в Эчмиадзине проводятся митинги и акции протеста, участники которых требуют отставки мэра Эчмиадзина Карена Григоряна – сына Манвела Григоряна.
Организаторами акций протеста являются Артур Асатрян и его сторонники, которые в процессе использовали символику апрельской революции в Армении. В связи с этим премьер-министр Никол Пашинян заявил, что «не позволит преступным элементам осквернять символы революции любви и солидарности и использовать имя революции в мафиозных войнах».