19 Հունիս 2018 - 13:15 AMT
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է, որՀՀ-ում ձևավորված նոր «պատմական իրավիճակում ռազմաքաղաքական ղեկավարության արմատական դիրքորոշումն է արդարության և օրինականության գերակայության ապահովումը, կոռուպցիայի, ամենաթողության ու անպատժելիության դեմ անզիջում պայքարը»: Հայտնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
«Անպատժելիությունն այլևս պատմություն է: Վստահեցնում եմ, որ զինված ուժերը՝ հավատարիմ մնալով իր առաքելությանը, հետայսու ևս անշեղորեն կիրականացնի Հայաստանի և Արցախի Հանրապետությունների պաշտպանության, անվտանգության, տարածքային ամբողջականության և սահմանների անձեռնմխելիության ապահովման սահմանադրական գործառույթը՝ օպերատիվ արձագանքելով ու անհաշտ պայքար մղելով անգամ աննշան թվացող իրավախախտումների դեմ, որում ակնկալում ենք նաև հասարակության գործուն աջակցությունը»,- ասված է ԳՇ պետի հայտարարությունում:
Ավելի վաղ՝ հունիսի 17-ին ու 18-ին, ԱԱԾ գործողությունների արդյունքում Գրիգորյանի տանը բանակի համար ապրիլյան պատերազմի օրերին արված նվիրաբերություններ, ՊՆ գույք, մեծ քանակի զենք-զինամթերք ու մոտ $400 հազար է հայտնաբերվել։

19 Июнь 2018 - 14:12 AMT
Начальник Генштаба Минобороны Армении Артак Давтян выступил с заявлением, в котором говорится, что в сформировавшейся в Армении новой ситуации принципиальная позиция военно-политического руководства страны заключается в обеспечении верховенства закона, справедливости и бескомпромиссной борьбы с коррупцией и безнаказанностью. Об этом сообщает пресс-служба МИнобороны РА.
«Oтныне безнаказанность в прошлом. ВС также не остались в стороне от последних скандальных событий в стране. Такие разоблачения не только являются основой для повышения доверия общественности, но и требованием о целенаправленной работе по искоренению подобных преступлений в последующем»,- говорится в заявлении.
«Мы будуем оперативно реагировать и осуществлять бескомпромиссную борьбу с кажущимися непреодолимыми преступлениями, ожидая действенной поддержки общества»,- отмечает Давтян.