Արցախում սահմանային լարվածությունն ավելացել է: «Ազատություն» ռադիոկայանի ուղիղ եթերում նման հայտարարություն է արել ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ հավելելով, որ «մեծմասամբ իրավիճակը չի տարբերվում նախկինում եղածից»:
«Ադրբեջանը շարունակում է շարժ կատարել առաջին գծում: Իրավիճակին ամբողջովին հետևում է ԱՀ պաշտպանության բանակը, որպեսզի հանկարծ թույլ չտա որևէ գործողություն: Ընդհանուր առմամբ լարվածությունը որոշակի առումով ավելացել է, սակայն Պաշտպանության բանակը վերահսկում է իրավիճակն ու իր առջև դրված ցանկացած խնդիր պատրաստ է կատարել», – ասել է Արմեն Գրիգորյանը:
Ավելի վաղ, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում էին: Փաշինյանն այստեղ հանդիպել էր Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանին:

20 Июнь 2018 - 14:16 AMT
На передовой в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) напряженность увеличилась. Об этом заявил секретарь Совета национальной безопасности Армении Армен Григорян в прямом эфире Радиостанции «Свобода».
«Азербайджан продолжает двигаться по линии фронта.Но Армия обороны Арцаха контролирует обстановку, чтобы не позволить обострения ситуации.В целом, напряженность в какой-то мере увеличилась, но Армия обороны следит за ситуацией и готова выполнить любую из поставленных перед ней задач», – отметил Григорян.
В административном комплексе министерства обороны Армении 19 июня состоялась рабочая встреча министра обороны РА Давида Тонояна с секретарем Совета безопасности республики Арменом Григоряном. В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся ситуации на передовой, а также темы повестки дня предстоящего очередного заседания Совета национальной безопасности РА.