Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանը Արմավիրի մարզպետ Գագիկ Միրիջանյանի և իր պաշտոնավարման դեմ պայքարող «Արմավիր» նախաձեռնող խմբի անդամների հետ հանդիպման ընթացքում հայտնել է իր սեփական դիմումի համաձայն քաղաքապետի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցնելու մասին: Այս մասին հայտնում է մարզպետարանի պաշտոնական կայքը:
Միրիջանյանը Խլղաթյանի և նախաձեռնող խմբի անդամների հետ քննարկել է վերջին շրջանում Արմավիր քաղաքում ստեղծված իրավիճակը: Նա հորդորել է կողմերին ցուցաբերել փոխադարձ հարգանք և զսպվածություն, միևնույն ժամանակ չխախտել հասարակական կարգը:
Ավելի վաղ, Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանի պաշտոնավարման դեմ բողոքի ակցիաներ են անցկացվել քաղաքում:

22 Июнь 2018 - 08:56 AMT
Рубен Хлгатян 22 июня сообщил губернатору Армавирской области Армении Гагику Мириджаняну о досрочном прекращении своих обязанностей на посту мэра Армавира, согласно своему заявлению. Об этом сообщает областная администрация.
Губернатор Армавирской области принял Хлгаяна, а затем – членов инициативной группы Армавира.В ходе встречи губернатор обсудил сложившуюся в городе Армавире ситуацию. Он призвал стороны проявить взаимное уважение друг другу и сдержанность, в то же время не нарушать общественный порядок.
Вопрос о досрочном прекращении полномочий Рубена Хлгатяна на посту мэра обсудят и на заседании городского совета.