29 Հունիս 2018 - 11:37 AMT
Հունիսի 29-ին Վաշինգտոնի ժամանակով 13:30-ին (Երևանի ժամանակով երեկոյան 21:30-ին) կկայանա Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի և ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի հանդիպումը: Այս մասին պաշտոնական հաղորդագրություն է հրապարակված ԱՄՆ Պետքարտուղարության կայքում:
Ավելի վաղ, հայտնի դարձավ, որ աշխատանքային այցով ԱՄՆ-ում գտնվող Արմեն Սարգսյանը հնարավոր է՝ հանդիպի ԱՄՆ պետքարտուղար Պոմպեոյի հետ:
Աշխատանքային այցով Միացյալ Նահանգներում գտնվող նախագահ Արմեն Սարգսյանը հունիսի 27-ին այցելել է ԱՄՆ 26-րդ նախագահ Թեոդոր Ռուզվելտի կղզու հուշահամալիր: Նա այնուհետև Վաշինգտոնում հանդիպել է Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) հայազգի աշխատակիցների ակումբի անդամների մի խումբի հետ:

Государственный секретарь США Майкл Помпео встретится с президентом Армении Арменом Саркисяном 29 июня в 13:30 по Вашингтону (21:30 по Еревану). Об этом говорится на официальном сайте Госдепа США.
Ранее сообщалось, что возможна встреча находящегося в США с 3-дневным рабочим визитом Саркисяна с Помпео.
Президент Армении ранее принял участие в церемонии открытия Смитсоновского фольклорного фестиваля (Smithsonian Folklife Festival) в Вашингтоне.
26 июня Саркисян в Вашингтоне выступил перед членами Конгресса и Сената во время приема, посвященного 100-летию Республики Армения и установления армяно-американских дипломатических отношений.