16 Հուլիս 2018 - 07:38 AMT
Հուլիսի 15-ին ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ Նյու Յորք է մեկնել ՀՀ պատվիրակությունը, որի կազմում է նաև ՀՀ արտաքաին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։ Այդ մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնել է արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը։
Նա ասել է, եր նախարար Մնացականյանը Նյու Յորքում կհանդիպի ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշին, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Հուլիսի 16-ին ներկայացվելու է Հայաստանի կամավոր ազգային զեկույցը», – ասել է Տիգրան Բալայանը՝ մանրամասնելով, որ այն ներկայացնում է կայուն զարգացման նպատակների ուղղությամբ Հայաստանի կողմից ձեռնարկված քայլերը և Հայաստանի փորձը։
Բալայանի խոսքով՝ այս զեկույցը լավ հնարավորություն է երկրի համար` ինքնուրույն գնահատելու կայուն զարգացման նպատակների ուղղությամբ արձանագրված առաջընթացը։

Армянская делегация во главе с первым заместителем премьер-министра Араратом Мирзояном 15 июля отправилась в Нью-Йорк. В составе армянской делегации в Нью-Йорк отправился также глава МИД РА Зограб Мнацаканян. Об этом сказал на брифинге пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
По его словам, 16 июля в Нью-Йорке состоится встреча Мнацаканяна и генерального секретаря ООН Антониу Гутерреша, пишет Aysor.am.
«16 июля будет представлен добровольный национальный доклад Армении», – отметил Балаян, добавив, что он представляет шаги Армении к достижению целей устойчивого развития и опыт РА.
По словам Балаяна, этот доклад является хорошей возможностью для страны самостоятельно оценить прогресс в достижении целей устойчивого развития.