Հուլիսի 18-ին Գյումրիում մարզային ու քաղաքային իշխանությունների ներկայացուցիչները դիմավորել են ֆրանսահայ լեռնագնաց Արա Խաչադուրյանին, ով Մարսելից վազքով հասել է Հայաստան, հայտնում է Շիրակի մարզպետարանի մամուլի ծառայությունը:
Նշվում է, որ 53-ամյա Խաչադուրյանը վազքը սկսել է ապրիլից՝ օրական հաղթահարելով 50 կմ, անցնելով 8 երկիր և 150 քաղաք: Վազորդը մարաթոնը կավարտի Երևանում:
Խաչադուրյանին դիմավորած Շիրակի մարզպետ Կարեն Սարուխանյանը ու Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը ողջունել են հյուրին, զրուցել նրա հետ անցած ճանապարհի դժվարությունների մասին:

18 июля в армянском городе Гюмри представители региональных и муниципальных властей встретились с французским альпинистом армянского происхождения Ара Хачадуряном. Об этом сообщает пресс-служба Ширакской областной администрации.
53-летний альпинист с апреля начал пробегать в день 50 км, добравшись из Марселя в Гюмри. По дороге он побывал в 8 странах и 150 городах. Марафон Хачадуряна закончится в Ереване.
Карен Саруханян, губернатор Ширака, и мэр Гюмри Самвел Баласанян, встретившиеся с Хачадуряном, приветствовали гостя, поговорили с ним о трудностях, которые он встретил в пути.