24 Հուլիս 2018 - 11:59 AMT
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանը վճարել է Վերաքննիչ դատարանի որոշմամբ սահմանված 1 մլրդ դրամ գրավը՝ խափանման միջոց կալանքը փոխելու համար: PanARMENIAN.Net ին այս մասին հայտնեց ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը:
Մեր տեղեկություններով, նա արդեն ազատության մեջ է:
Ավելի վաղ, նա ձերբակալվել էր ՀՔԾ վարույթ ընդունված քրեական գործով: Վերջինս մեղդրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 310.1-րդ հոդվածով և 314.3-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցանքների կատարման՝ ապօրինի հարստանալու, ինչպես նաև «Հանրային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքով նախատեսված հայտարարագրերում կեղծ տվյալներ ներկայացնելու և հայտարարագրման ենթակա տվյալները թաքցնելու մեջ: ան միջոցները համարյա 10 անգամ գերազանցում են նրա և իր տիկնոջ հայտարարագրված դրամական եկամուտները։
Վաչագան Ղազարյանի միայն բնակարանի խուզարկությամբ հայտնաբերված դրամական միջոցները համարյա 10 անգամ գերազանցում են նրա և իր տիկնոջ հայտարարագրված դրամական եկամուտները։

Бывший первый заместитель начальника Службы государственной охраны Армении Вачаган Казарян заплатил назначенный решением Апелляционного суда залог в размере 1 млрд драмов ($2,08 млн) для изменения меры пресечения.Об этом PanARMENIAN.Net сообщила пресс-секретарь Специальной следственной службы РА Марины Оганджанян.
По нашим данным, Казарян уже на свободе.
В рамках расследуемого в Специальной следственной службе Армении уголовного дела 27 июня Вачагану Казаряну было предъявлено обвинение по ч.1 ст.301.1 и ч.2 ст.314.3 Уголовного кодекса республики. Следователь Специальной следственной службы 27 июня представил ходатайство в суд общей юрисдикции Еревана об избрании ареста в качестве меры пресечения в отношении Вачагана Казаряна. 28 июня суд удовлетворил ходатайство, и Казарян был заключен под стражу.
Ранее по делу о финансовых злоупотреблениях, в принадлежащем жене Казаряна ресторанном комплексе «Янс» и в квартире Казаряна был проведен обыск, в ходе которого были обнаружены 1,1 млн долларов, 230,5 тысяч евро и 36 млн драмов. Найденные при обыске деньги были переданы на хранение в центральный банк. Выяснилось, что ни Казарян, ни его жена эти деньги не задекларировали и не смогли объяснить их происхождение.