Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպման պայմանավորվածություն դեռևս չկա: Այդ մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը։
«Բրյուսելում նման հարց քննարկվել է, դրանից հետո ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից եղել է առաջարկություն՝ հանդիպում կազմակերպելու։ Այս պահի դրությամբ վերջնական պայմանավորվածություն չկա հանդիպման վայրի և ժամկետների վերաբերյալ», – հայտարարել է Տիգրան Բալայանը, հայտնում է Aysor.am-ը։
Ավելի վաղ Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավար Էլմար Մամեդյարովը հայտարարել է, որ ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ հանդիպում տեղի կունենա սեպտեմբերին: «Այո, հանդիպում նախատեսվում է: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին ժամանակ է պետք: Կա առաջարկ հանդիպման մասին ՄԱԿ Գլխավոր վեհաժողովի շրջանակներում կամ ավելի շուտ: Սեպտեմբերին է նախատեսվում: Մենք պատրաստ ենք հանդիպման»,-հայտարարել է Մամեդյարովը Բաքվում կայացած մամուլի ասուլիսում:
Մամեդյարովի և Մնացականյանի առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել հուլիսի 11-ին Բրյուսելում՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ:

Договоренности о встрече глав МИД Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова пока нет. Об этом заявил 31 июля на брифинге пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
«Подобный вопрос обсуждался в Брюсселе. После этого сопредседатели Минской группы ОБСЕ предложили организовать встречу. На данный момент окончательной договоренности о сроках и месте проведения встречи нет», – отметил Балаян, пишет Aysor.am.
Ранее глава МИД Азербайджана Эльмар Мамедъяров заявил, что его встреча с армянским коллегой Зограбом Мнацаканяном запланирована в сентябре.«Да, встреча планируется. Нужно время для сопредседателей Минской группы ОБСЕ. Есть предложение о встрече в рамках Генассамблеи ООН или же раньше. В сентябре планируется. Мы ко встрече готовы», — заявил Мамедъяров.