Մարտի 1-ի գործով մեղադրյալ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորման դեմ բողոքի որոշումը Վերաքննիչ դատարանը կհրապարակվի օգոստոսի 13-ին՝ ժամը 16:00-ին:
Օգոստոսի 11-ին դատարանում, Ալեքսանդր Ազարյանի նախագահությամբ, ավարտվել էր բողոքի քննությունը:
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների կողմից առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ ներկայացված բողոքի քննությունը սկսվել էր օգոստոսի 9-ին: Քոչարյանի պաշտպանների կողմից բողոքը ներկայացնելուց հետո դատախազները և քննիչները պետք է առարկություններով հանդես գային, սակայն մոտ 8 ժամ տևած բողոքի քննությունը հետաձգվեց՝ օգոստոսի 10-ին 14.00-ին շարունակելու որոշմամբ:

13 Август 2018 - 06:58 AMT
Апелляционный суд Армении опубликует вердикт по апелляции решения об аресте экс-президента Армении Роберта Кочаряна 13 августа в 16:00 по местному времени.
11 августа суд завершил рассмотрение апелляционной жалобы.
Кочарян руководил страной в 1998-2008 гг. Он, экс-министр обороны Армении Микаэл Арутюнян и действующий генсек ОДКБ Юрий Хачатуров обвиняются в насильственном свержении госстроя в 2008 году, когда президентские выборы, в которых, по официальным данным, выиграл экс-премьер Армении Серж Саргсян, закончились массовыми протестами оппозиции под руководством первого президента страны левона Тер-Петросяна. Протесты закончились разгоном демонстрации, в ходе которого было убито 10 человек. Убийцы до сих пор не найдены.